Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.03.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji pretežno oblačno, drugod pa delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. V zahodnih in ponekod v osrednjih krajih se bodo pojavljale manjše krajevne padavine, deloma plohe. Popoldne bo pihal jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 19, v vzhodnih krajih do 23 stopinj.
7°C | 19°C
petek, 24.03.2017
4°C | 23°C
sobota, 25.03.2017
6°C | 19°C
nedelja, 26.03.2017
3°C | 11°C
ponedeljek, 27.03.2017
-3°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 23.3.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

4. Festival čokolade


TURIZEM, DOGODKI

| |
08.04.2015      10:47
A A

4. Festival čokoladeRadolca pristno sladka (foto: Bor Rojnik)
Radolca pristno sladka (foto: Bor Rojnik)
Deli:

Direktorica Turizma Radovljica Nataša Mikelj je danes predstavila četrti festival čokolade, ki bo v Radovljica od 17. do 19. aprila.

 

Glavni letošnji novosti sta začetek festivala v petek popoldne z otvoritveno prireditvijo in širitev festivala v nekdanji graščinski park ter njegovo okolico. Obe novosti so uvedli zaradi izjemno velikega obiska na festivalu, da bi razbremenili osrednje prizorišče na Linhartovem trgu, porazdelili obiskovalce na daljše časovno obdobje in jih v Radovljici tudi dlje zadržali. Na novih prizoriščih bodo poskrbeli za atraktivna doživetja za vse generacije. Dodaten ukrep za zagotavljanje varnosti in izogibanje veliki gneči v graščini bo uvedba nadziranja števila sočasnih obiskovalcev v prvem nadstropju graščine. Novost je tudi večeren program, ki bo v petek in soboto med 18. in 21.30 uro potekal v šotoru Kuhna pred hotelom Grajski dvor, v petek pa se bo nadaljeval tudi v enem od domačih lokalov.

 

Rdeča nit celotne ponudbe na festivalu še naprej ostaja čokolada in izdelki iz nje, edina izjema je prireditveni šotor Kuhna ob parku, kjer bodo za ponudbo nečokoladne hrane in pijače skrbeli Okusi Radol'ce. Letos se bo na festivalu predstavljalo 40 razstavljalcev (10 več kot lani), ki bodo svojo čokoladno ponudbo ponujali v Radovljiški graščini, na Linhartovem trgu ter v parku. Med njimi je kar 13 novih ponudnikov, nekateri tudi iz tujine. Tako se bo festivala udeležila tudi vodilna avstrijska čokoladnica Zotter in predstavniki iz Italije.

 

Tudi program festivala temelji na čokoladi. Razstavljalci prikazujejo način izdelave svojih izdelkov, v šotoru Kuhna pa se bodo v soboto in nedeljo vrstili čokoladni kulinarični šovi. Poseben šotor Živ-žav bo namenjen najmlajšim; v njem bodo ustvarjalne delavnice, ki jih pripravljajo sodelujoče čokoladnice, ter čarovniške in cirkuške predstave. Tudi letos festival ne bo minil brez nagradnih iger, Gorenjkine 93 kilogramske čokolade velikanke ter poslikave teles boga in boginje čokolade.

 

OSNOVNI PODATKI O FESTIVALU:

  • Festival bo potekal tri dniod 17. do 19. aprila, in sicer: v petek, 17. aprila od 15.00 do 19.00, v soboto in nedeljo pa od 9.00 do 19.00. Prireditveni šotor Kuhna bo v petek in soboto obratoval do 21.30, v večernem času pa bo poskrbljeno za glasbeni program. V nedeljo bo za zaključek festivala v tem šotoru improvizirana predstava ob 19.00.
    • Degustacije bodo tudi letos potekale preko degustacijskih kuponov. Njihova cena in način nakupa ostajata enaka kot v preteklih letih, torej 4 kuponi za 2 evra, nakup pa bo možen na več točkah na festivalu. Za degustacijo bo na voljo skoraj 150 različnih izdelkov iz čokolade.
    • Nakup čokolad in čokoladnih izdelkov bo mogoč z gotovino pri večini razstavljalcev.

 

OZADJE FESTIVALA:

Radovljica je največji kraj turistične destinacije Radol'ca, ki je svoj slogan pristno sladka dobila tudi zaradi bogate tradicije čokolade, ki jo v Lescah izdelujejo že od leta 1922. Prav to je tudi razlog, da je Turizem Radovljica začel organizirati Festival čokolade v neposredni bližini. Namen festivala je graditi prepoznavnost turistične destinacije Radol'ca kot destinacije sladkih doživetij in v Radol'co privabiti obiskovalce iz Slovenije in tujine, hkrati pa promovirati slovenske čokoladnice.

 

IZ PROGRAMA:
Celoten program je na voljo na spletni strani: http://www.festival-cokolade.si/program/

Otvoritveni dogodek: petek, 17. april, ob 16.00:

-          kulinarični-koktajl šov, koncert in stand up z Borisom Kobalom

Šotor Kuhna (petek in sobota do 22.00, nedelja do 20.00):

-          Kulinarični šovi: Trije šefi, Skuhna, Polnokrvni užitki »kri in čokolada«, Hotel Lambergh…

-          Stand up Borisa Kobala

-          101ka Band in Veseli Begunjčani

-          Impro gledališče

-          Okusi Radol'ce

Čokoladna avenija (do 19.00):

-          Sprostitev in počitek v parku

-          Mini Planica

-          Čokoladni potep

Šotor Čokoladni trg in Čokoladna graščina (do 19.00):

-          Nagradne igre pod čokolado

-          Poslikava telesa boga in boginje čokolade

-          Gorenjkina čokolada velikanka

-          Foto-avtomat

Šotor Živ-žav (do 19.00):

-          Delavnice za otroke

-          Čarovniške in cirkuške predstave

-          Nagradni čokoladni kviz s Kuro Berto

-          Poslikava obraza

Academia (petek zvečer):

-          Čokoladni after party

 

NOVOSTI V PONUDBI:

-          Turizem Radovljica predstavlja nov okus čokoladnih pralinov Čokobelica. Po lanskoletni orehovi potici tokrat okus po pehtranu.

-          V festival se vključuje vse več lokalnih obratov. Do zdaj so sodelovali predvsem gostinci na Linhartovem trgu, Srednja gostinska in turistična šola Radovljica, Hotel Lambergh, Vila Podvin, pekarna Resman, čokoladnica Molinet ter z nečokoladno ponudbo Okusi Radol'ce, letos pa v oblikovanje festivala in k pripravi čokoladnih sladic pristopajo tudi Kavarna Kino, Academia, s čokoladnimi koktajli Linhartov hram ter švicarskimi čokoladami prodajalna Cocoa.

-          Švicarske čokolade leške trgovinice Cocoa.

-          Čokoladnice iz tujine: Zotter, Ichoco.

-          Lizin vrt – slaščičarna, specializirana za presne, brezglutenske izdelke ter izdelke za alergike (brez jajc, mleka, sladkorja).

-          Sava hoteli Bled – čokoladna kremna rezina.

-          Skuhna – projekt zavoda Global iz Ljubljane bo predstavila tradicionalne čokoladne izdelke iz Kenije, Bangladeša, Tunizije in drugih delov sveta.

-          Vroča čokolada, frozen jogurt s čokolado.

-          Wafli, napolitanke Manner,.

 

Organizator prireditve:

Javni zavod Turizem Radovljica

Linhartov trg 1, 4240 Radovljica, T: 04 531 51 12, F: 08 205 13 36, info@radolca.si, www.radolca.si

Festivalska spletna stran: www.festival-cokolade.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Radovljica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.03.2017 | Tečaji in delavnice
Začetni tečaj modernega mozaika Trencadis - 30 šolskih ur
23.03.2017 | Tečaji in delavnice
Izdelava okrasnega dežnička
23.03.2017 | Kultura
Muzejski večer: Vojna vse spremeni
24.03.2017 | Tečaji in delavnice
Pravljična jogica za otroke
24.03.2017 | Družabni dogodki
Glasbeni večer - 20.letnica ansambla Gorenjski kvintet
24.03.2017 | Kultura
Gledališka predstava Usodna pletna
27.03.2017 | Tečaji in delavnice
Jogica za dojenčke
28.03.2017 | Kultura
K talibanom in piratom
29.03.2017 | Družabni dogodki
Ta veseli klub
30.03.201 | Tečaji in delavnice
SEMINAR - (NE)OBVEZNI INTERNI AKTI V PODJETJU + VZORCI
30.03.2017 | Kultura
O lisički zvitorepki
01.03. - 31.03.2017 | Umetnost
"Marec" fotografska razstava fotografinj FD Radovljica
01.04.201 | Družabni dogodki
Noč z Andersenom
23.03.2017 | Tečaji in delavnice
Začetni tečaj modernega mozaika Trencadis - 30 šolskih ur
23.03.2017 | Tečaji in delavnice
Izdelava okrasnega dežnička
23.03.2017 | Kultura
Muzejski večer: Vojna vse spremeni
24.03.2017 | Tečaji in delavnice
Pravljična jogica za otroke
24.03.2017 | Družabni dogodki
Glasbeni večer - 20.letnica ansambla Gorenjski kvintet

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo