Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Proti jutru se bo na Primorskem začela nabirati oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 4, ob morju okoli 9 stopinj C.
3°C | 12°C
ponedeljek, 24.10.2016
8°C | 18°C
torek, 25.10.2016
13°C | 21°C
sreda, 26.10.2016
15°C | 16°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

20. zaporedni mednarodni turnir Arany cup v ......


ŠPORT

| |
27.10.2014      9:07
A A

20. zaporedni mednarodni turnir Arany cup v Monoštru na Madžarskem


23.10. - 26.10.2014 - Igralci rojeni leta 2000 do leta 2003 iz našega kluba so se udeležili 20. zaporednega mednarodnega turnirja Arany cup v Monoštru na Madžarskem. Turnir je potekal od četrtka 23.10.2014 do nedelje 26.10.2014. Skupaj se ga je udeležilo preko 700 igralcev iz različnih klubov iz Slovenije, Madžarske, Hrvaške, Slovaške in Avstrije. Glede na kvaliteto turnirja gre za enega izmed najmočnejših turnirjev kar smo se jih udeležili Radovljičani doslej, skladno z videnim je oznaka tega turnirja kot močan turnir povsem na mestu.


 Igralci rojeni leta leta 2003 v Monoštru na Madžarskem
Igralci rojeni leta leta 2003 v Monoštru na Madžarskem
Deli:

Najprej moramo nekaj besed nameniti stvarem, ki niso povezane z rokometno igro, so pa pomembne za fante in vse nas. Skupaj smo preživeli štiri dni, v okoliščinah, ki bistveno odstopajo od tega, kar so fantje vajeni v domačem okolju. Fantje so se morali prilagoditi razmeram za spanje (spanje v šolskih učilnicah v spalnih vrečah), hrani, ki je bila res odlična, morali so uskladiti želje posameznikov in jih prilagoditi skupini (nekateri so želeli gledati tekme, nekateri so želeli obiskati terme, nekateri so želeli nekaj tretjega,...), držati so se morali pravil o uri določeni za spanje in vstajanje, sami so morali skrbeti za svoje stvari (oblačila, športna oprema, ostale stvari, ki so jih imeli s seboj), v učilnicah so lepo skrbeli za red in čistočo... Z odnosom fantov in njihovim obnašanjem smo lahko zelo zadovoljni. Fantje so se znali prilagoditi situaciji in so v vsakem trenutku skrbeli za to, da so bila navodila spremstva upoštevana.

Igralsko so bili aktivni vse dni, z vidika rokometnih aktivnosti je udeležba na tovrstnih turnirjih neprecenljiva. Fantje morajo večkrat v času trajanja turnirja skozi fazo ogrevanja pred tekmo, odigrati tekmo, se prilagoditi različnim slogom igre nasprotnikov, hitro morajo sprejemati odločitve, ki pozitivno vplivajo na razvoj igre, prilagoditi se morajo na način sojenja, ki je praviloma drugačen kot so ga  vajeni od doma (drugačen kriterij za prekrške, za izključitve, za pasivno igro,..,). Vsi igralci so dobili dovolj priložnosti za igro, s tem so pridobili izkušnje, ki bodo predstavljale nov, pomemben košček v njihovem nadaljnjem rokometnem razvoju. Igrali smo zanimive, napete tekme, ki smo jih nekajkrat uspeli uspešno odločiti v našo korist, nekajkrat so bili naši nasprotniki uspešnejši. Pomembno se nam zdi, to fantom vedno znova tudi dopovedujemo, da se ne glede na nasprotnika, ne glede na rezultat borijo od prvega do zadnjega sodnikovega žvižga. Velika večina naših fantov je skozi celoten turnir prikazala željo in borbenost na zadovoljivo visokem nivoju, prikazano znanje in primerjava z ekipami s katerimi smo si stali nasproti nam razkriva naše prednosti kot tudi pomanjkljivosti. Pomanjkljivosti, ki so se pojavljale v igri naših fantov bomo lahko odpravljali na treningih v bodoče, že iz tega razloga je udeležba na turnirjih pomembna, saj v kratkem času odigramo veliko število srečanj. Pomembno je to, da so fantje znali razumeti napotke in so skozi tekme poizkušali odpravljati napake. Z veseljem lahko rečemo, da so z vsako novo odigrano tekmo igrali bolj zrelo.

Splošna ugotovitev je, da je slovenska rokometna šola katere del je tudi radovljiška rokometna šola zelo kvalitetna. Slovenske ekipe so prikazovale igre, ki temeljijo na čvrsti, gibljivi igri v obrambi, hitri transformaciji v fazo napada, s hitro in enostavno igro na postavljeno obrambo so igralci slovenskih klubov prihajali do priložnosti za zaključni strel. V vseh kategorijah so slovenske ekipe sodelovale v polfinalih in finalih. Del tega mozaika je tudi ekipa MDB našega kluba, ki je v svoji kategoriji morala premoč priznati le Madžarskim prvakom, ki so bili po borbeni in napeti tekmi na koncu boljši z zadetkom prednosti.

V klubu se zahvaljujemo vsem, ki so nam omogočili udeležbo na tokratnem turnirju, v prvi vrsti staršem fantov, ki nam zaupajo svoje otroke. Trudili se bomo tudi v bodoče, da bomo opravičili zaupanje. Veseli smo, da so naši fantje vedno bolj konkurenčni ostalim, z udeležbo na večih turnirjih tudi v bodoče bodo fantje postajali vedno boljši in prepričljivejši. 

 

Avtor: Rok Vidic

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ROKOMETNI KLUB RADOVLJICA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
25.10.2016 | Kultura
Schindlerjev seznam
26.10.2016 | Družabni dogodki
Ta veseli klub
26.10.2016 | Tečaji in delavnice
JOGA OBRAZA
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
Buča zmagovalka (Saša Šega Crnič)
27.10.2016 | Kultura
Koncert DAR SRCA ob praznovanju dneva reformacije
28.09.2016 | Umetnost
Dediščina, kaj si? razstava likovnih del
28.10.2016 | Ostalo
Okusi Radol`ce 2016
28.10.2016 | Družabni dogodki
2. LIPNIŠKA BUČKARIJA
29.09.2016 | Umetnost
Radovljica, naše mesto
31.10.2016 | Ostalo
Jogica za dojenčke
01.10. - 31.10.2016 | Kultura
Ta veseli knjižni svet
01.10.201 | Umetnost
Pogled skozi ribje oko, fotografska razstava
01.10. - 31.10.2016 | Kultura
Mislice
01.10.201 | Umetnost
Utrinki iz narave, fotografska razstava
01.10. - 31.10.2016 | Kultura
Ta veseli knjižni svet
01.10. - 31.10.2016 | Kultura
Ta veseli knjižni svet
01.10. - 31.10.2016 | Umetnost
Zlata jesen
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo