Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
-7°C | 2°C
četrtek, 19.01.2017
-9°C | 1°C
petek, 20.01.2017
-12°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-10°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 18h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
-7°C
2°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

PROGRAM MEDGENERACIJSKEGA CENTRA RADOVLJICA


VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
13.05.2014      9:30
A A

PROGRAM MEDGENERACIJSKEGA CENTRA RADOVLJICA


Na ljudski univerzi Radovljica smo na razpisu Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti uspeli pridobiti sredstva za Program medgeneracijskega centra Radovljica za leto 2014. Program poteka že od septembra lani.


Deli:

Septembra 2013 smo na Ljudski univerzi Radovljica začeli s prvimi aktivnostmi  medgeneracijskega centra Radovljica. Namen je bil, da bi se starejši vključevali v različne aktivnosti, izobraževanja, usvajali nove veščine in jih tudi prenašali na mlajše generacije, kvalitetno preživljali prosti čas, ostali aktivni in zdravi čim dlje v domačem okolju. Zato imamo v prihodnosti namen ustanoviti tudi dnevni medgeneracijski center, v katerega bi lahko zahajali vsi  starejši občani in tudi mladi, kjer bi se medsebojno družili, se povezovali, prenašali znanja in veščine med generacijami. V program se vključujejo udeleženci iz področja upravne enote Radovljica, zato so se k sodelovanju priključile še Občina Bled, Gorje in Bohinj. Od septembra do decembra 2013 se je tako odvilo deset različnih programov, ki so predstavljali začetek aktivnosti medgeneracijskega centra. Potekali so naslednji programi: začetni tečaj angleščine, digi računalništvo, digitalna fotografija, kuhanje z udeleženci programa PUM, začetni tečaj računalništva, zdravo življenje, simbioza, osnove risanja, življenjski kompas ter zeliščarstvo. Od januarja naprej pa novih deset, ki trenutno še potekajo.  Programi so bili izjemno dobro obiskani, vanje se je vključilo 320 udeležencev. Poleg daljših oblik, od ponedeljka do petka poteka tudi informiranje, svetovanje ter obveščanje udeležencev, odvijajo se enkratna predavanja in delavnice. Delamo tudi na področju mreženja z ostalimi zavodi, društvi in drugimi organizacijami, ki delujejo na področju dela s starejšimi. Radi bi dosegli tiste starejše,  ki živijo v bolj odročnih krajih in niso aktivno vključeni v družbeno dogajanje. S programom osveščamo širšo javnost o pomenu aktivnega staranja.  Naša prizadevanja je podprlo tudi Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve ter enake možnosti. Uspešno smo kandidirali na njihovem razpisu za sofinanciranje socialno varstvenih programov in bo tako letos Program medgeneracijskega centra tudi sofinanciralo. Eden izmed pogojev za uspešno kandidaturo je bilo tudi sofinanciranje programa iz strani lokalne skupnosti, zato smo zelo veseli, da so k sofinanciranju pristopile vse občine z območja upravne enote

Radovljica. V jesenskem času tako načrtujemo nove aktivnosti medgeneracijskega centra, ki jih bomo oblikovali glede na želje in potrebe udeležencev. V juniju bodo potekale računalniške delavnice; powerpoint, vzdrževanje računalnika, oblikovanje digitalnih fotografij s programom Picassa  ter delavnica za urjenje spomina; Razmigajmo možgane in okrepimo spomin. Vabljeni. Obvezne prijave na info@lu-r.si ali 5372400.  

 

                       

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Radovljica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2017 | Družabni dogodki
Ta veseli klub
20.01.2017 | Tečaji in delavnice
Pravljična jogica za otroke
22.01.2017 | Tečaji in delavnice
Začteni tečaj ARGENTINSKI TANGO
23.11.201 | Umetnost
Fotografska razstava, Kovaški šmarn 2016
23.01.2017 | Tečaji in delavnice
Jogica za dojenčke
25.01.2017 | Družabni dogodki
Ta veseli klub
27.01.2017 | Tečaji in delavnice
Pravljična jogica za otroke
18.01.2017 | Družabni dogodki
Ta veseli klub
19.01.2017 | Šole in vrtci
Dan odprtih vrat na EGSŠ Radovljica
19.01.2017 | Tečaji in delavnice
Tečaj temeljnih postopkov oživljanja z uporabo AED v Slomškovi dvorani župnišča Radovljica
19.01.2017 | Kultura
Vsak potebuje svojo lučko
20.01.2017 | Tečaji in delavnice
Pravljična jogica za otroke

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo