Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-8°C | 1°C
petek, 20.01.2017
-12°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-11°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-7°C | 5°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Koncert Veteranskega pevskega zbora


KULTURA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
14.10.2013      21:21
A A

Koncert Veteranskega pevskega zbora


Veteranski pevski zbor OZ VVS Zgornja Gorenjska je v nedeljo, 13. oktobra, v plesni dvorani radovljiške graščine pripravil koncert v počastitev 20-letnice ustanovitve zveze veteranov vojne za Slovenijo, 45-letnice ustanovitve teritorialne obrambe ter 60-letnice Avsenikove glasbe.


Deli:

Veteranski pevski zbor OZ VVS Zgornja Gorenjska je v nedeljo, 13. oktobra, v plesni dvorani radovljiške graščine pripravil koncert  v počastitev 20-letnice ustanovitve zveze veteranov vojne za Slovenijo, 45-letnice ustanovitve teritorialne obrambe ter 60-letnice Avsenikove glasbe. Vse tri pomembne obletnice so dobile v koncertnem programu zbora svoj del časa in pozornosti mnogoštevilnih poslušalcev.

 

Prvi del koncerta je bil namenjen novejšim pesmim ponosnega časa osamosvajanja, ko smo vsi kot eden stopili na pot samostojne Slovenije. A tudi o grenkobi razočaranja neizpolnjenih pričakovanj  smo slišali peti pevce, z besedami Franca Ankersta in po notah Franca Podjeda. Pesmim  je z doživetimi recitacijami pot med poslušalce pripravil Alojz Ropret.

 

 VPZ na svojih nastopih pogosto poje ob spremljavi inštrumentalnega tria v sestavi harmonike, ki jo igra Franc Valant ali pa Marcel Federl, trobente v rokah Nika Podgornika in nepogrešljivih bobnov z Lukom  Poklukarjem. Na koncertu pa že kar nekaj let  sodeluje tudi harmonikarski orkester izvrstnih harmonikarjev, Ad hoc. Ti so se tokrat  prikupili poslušalcem z živahnim Montijevim čardašom. Seveda pa so bili nepogrešljivi spremljevalci Avsenikovih pesmi, ki jih je v počastitev 60-letnice Avsenikove glasbe zbor zapel.  Za pesem Na Golici je Franc Podjed pripravil prigodno besedilo in poslušalci so bili nad njo navdušeni in so ob refrenu zapeli kar skupaj z zborom.

 

Veteranski pevski zbor OZ VVS Zgornja Gorenjska je kot prvi  v Sloveniji začel peti pesmi o časih osamosvajanja. Kar nekaj jih je napisal dirigent zbora, uglasbil pa je tudi nekaj tekstov Franc Ankersta.  Sčasoma pa so se tudi v drugih pokrajinah pojavile veteranske pesmi in v tretjem delu koncerta smo slišali nekaj teh. Za vse poslušalce je bilo prijetno presenečenje prisotnost avtorja pesmi Domovina Triglava, vipavca Marjana Vidmarja, ki je v prijeto pojoči primorski  govorici  povedal, da je pesem nastala na enem od tradicionalnih spominskih pohodov z Nanosa na Triglav.  Zadnji verz te pesmi: "Zgradimo si Slovenijo, ponosno in pošteno" je bil tudi izbran za naslov in poslanico tokratnega koncerta.

 

Gost večera je bil mladi, obetavni violinist Timotej Willewaldt, ki je ob klavirski spremljavi Lare Willewaldt očaral poslušalce.

 

Plesna dvorana  radovljiške graščine je bila polna zadovoljnih poslušalcev, ki so vse nastopajoče nagradili z gromkim aplavzom. Nasmejani obrazi odhajajočih in nemalo izrečenih pohval so potrjevali, da je večer uspel in da vloženi trud ni bil zaman.

 

VPZ si je v dvanajstih letih delovanja pridobil stalno, hvaležno publiko, ki jih redno spremlja in vzpodbuja na njihovih nastopih in za pevce je to najlepše priznanje. A čas je neusmiljen, zbor se "stara", kar nekaj pevcev je prenehalo peti. Zato si v zboru močno želijo, da bi se jim pridružil kakšen nov pevec, ki bi obogatil njihove vrste. Vse, ki jim je pesem ljuba, vabijo, da se jim pridružijo. Vaje imajo vsak ponedeljek zvečer. Pridružite se jim, veseli vas bodo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Radovljica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2017 | Družabni dogodki
Ta veseli klub
20.01.2017 | Tečaji in delavnice
Pravljična jogica za otroke
22.01.2017 | Tečaji in delavnice
Začteni tečaj ARGENTINSKI TANGO
23.11.201 | Umetnost
Fotografska razstava, Kovaški šmarn 2016
23.01.2017 | Tečaji in delavnice
Jogica za dojenčke
25.01.2017 | Družabni dogodki
Ta veseli klub
27.01.2017 | Tečaji in delavnice
Pravljična jogica za otroke
18.01.2017 | Družabni dogodki
Ta veseli klub
19.01.2017 | Šole in vrtci
Dan odprtih vrat na EGSŠ Radovljica
19.01.2017 | Ostalo
Tečaj temeljnih postopkov oživljanja z uporabo AED v Slomškovi dvorani župnišča Radovljica
19.01.2017 | Kultura
Vsak potebuje svojo lučko
20.01.2017 | Tečaji in delavnice
Pravljična jogica za otroke

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo