Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.10.2016

oblačno
Ponoči bodo padavine prehodno nekoliko oslabele in se proti jutru od zahoda znova krepile.
7°C | 8°C
sobota, 22.10.2016
1°C | 15°C
nedelja, 23.10.2016
4°C | 13°C
ponedeljek, 24.10.2016
7°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 20.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
8°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

180 SEKUND ZA PREDSTAVITEV


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
25.03.2015      14:58
A A

180 SEKUND ZA PREDSTAVITEV


Od petka do nedelje je Tržiču potekal Startup vikend podjetništva z družbenim učinkom pod imenom Ferfl Gorenjska. Ferfl je feferon, ki simbolizira vroče podjetniške ideje. DO NEDELJE, 29.3. SE LAHKO PRIJAVITE NA NATEČAJ VSI, KI IMATE PODJETNIŠKO IDEJO Z DRUŽBENIM UČINKOM. http://www.ferfl.si/kraj/gorenjska/#program


Deli:
V petek smo se zbrali v prostorih OŠ Bistrica v Tržiču in slavnostno otvorili startup vikend z nagovori predstavnic organizatorjev; Metke Knific, direktorice Ljudske univerze Tržič in Mateje Rozman Amon, direktorice Ljudske univerze Radovljica. Pozdravne besede sta udeležencem namenila tudi župan Občine Tržič Borut Sajovic in podžupan Občine Radovljica Miran Rems. Po uvodnih spodbudnih besedah je Alenka Hren iz Javne agencije Spirit Slovenija udeležencem predstavila terminologije, diferenciacije in dimenzije podjetništva. Sledila je delitev v skupine po področjih (kmetijstvo, turizem, zdravje, starejši, otroci in družina, drugo). Vsaka skupina je izbrala eno idejo, na kateri so potem delali cel vikend. Sledila je delavnica teambuilding-a, kjer so se udeleženci med seboj bolje spoznali in se pripravili na sodelovanje.  Za zaključek tega dneva, je o principih vitkega podjetništva spregovoril izjemni Tomaž Stritar. Vse aktivnosti so potekale pod njegovim budnim očesom, saj je usmerjal celotno dogajanje in motiviral udeležence. Pri tem mu je pomagal njegov sodelavec Marko Koštomaj. V soboto smo se zbrali ob deveti uri zjutraj in skupaj Tomažem Stritarjem osvežili petkove informacije. Sledilo je predavanje o socialnem podjetništvu in potem že kmalu samostojno delo po ekipah. Lilijana Pahor je izvedla delavnico z naslovom Ali sem za podjetnika, Igor Šober pa je udeležencem povedal, kako lahko pridejo do brezplačne spletne strani. Konec dneva so ekipe poročale o napredku. V nedeljo se je program začel z Metejem Gaserjem in delavnico o tem, kako učinkovito predstaviti poslovno idejo, nekoliko kasneje sta se pridružila podjetnika Bojan Resman iz podjetja Record avtomatska vrata d.o.o. iz podjetja Kovinska Bled, ki sta udeležencem delila koristne nasvete, saj sta si na lastnih podjetniških poteh pridobila veliko izkušenj. Ekipe so se samostojno pripravile na predstavitve podjetniških zamisli in potem je šlo zares. Vsaka je imela 180 sekund za predstavitev in komisija le nekaj trenutkov za ocenjevanje.  Bili smo priča odličnim predstavitvam. Rezultati so bili tesni. Prvo mesto sta si razdelili ekipi Pri kosmati babici in Local Footprint. Na drugo mesto pa se je uvrstila ekipa Hišni vrtičkarji. Čestitamo vsem zmagovalcem, ki so si prislužili udeležbo v Šoli podjetništva.Povezave:www.ferfl.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Radovljica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2016 | Tečaji in delavnice
Polžek, kam neseš svojo hišico
21.10.201 | Ostalo
Dan varnosti 2016
21.10.2016 | Družabni dogodki
Glasbeni večer - Hišni ansambel Avsenik
25.10.2016 | Kultura
Schindlerjev seznam
26.10.2016 | Družabni dogodki
Ta veseli klub
26.10.2016 | Tečaji in delavnice
JOGA OBRAZA
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
Buča zmagovalka (Saša Šega Crnič)
27.10.2016 | Kultura
Koncert DAR SRCA ob praznovanju dneva reformacije
28.09.2016 | Umetnost
Dediščina, kaj si? razstava likovnih del
28.10.2016 | Ostalo
Okusi Radol`ce 2016
28.10.2016 | Družabni dogodki
2. LIPNIŠKA BUČKARIJA
29.09.2016 | Umetnost
Radovljica, naše mesto

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo