Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

delno oblačno
Ponoči bo v vzhodni Sloveniji pretežno jasno, drugod pa zmerno do pretežno oblačno. Predvsem ponekod na severozahodu bo lahko občasno rahlo deževalo. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 stopinj C.
7°C | 18°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 15°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
7°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
4°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

25. LET S SVOJIM HOBIJEM


SOSED SOSEDU

| |
14.08.2012      15:38
A A

25. LET S SVOJIM HOBIJEMDeli:

Gre za Smrečnik Vlada iz Št.Janža pri Radljah, ki že 25 let pridno in z veseljem izdeluje različne izdelke iz lesa, ker je to njegov hobi. Začel je takoj ob invalidski upokojitvi, ko ni zmogel več težjih fizičnih del. Že od mladosti ga je veselilo delo z lesom, saj se je tudi rodil tišlerski družini. Izdelki, ki so v tem času nastali iz pod njegovih rok so: razni stropi, oboki, stenske obloge, kotne klopi, mize in drugi manjši izdelki iz lesa. Vsi izdelki so bili dodatno oblikovani z lepljenjem intarzij iz naravnega lesa. Les, ki ga je uporabljal je iz različnih vrst in s tem tudi raznobarven.

Vsa ta leta pa ni pozabil na statve, ker je v mladosti z njimi tkal. Zato tudi ideja o izdelavi statev. To je tudi njegov zadnji izdelek narejen po spominu in viden na sliki. Vlado pravi, da ima še veliko idej za naprej.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Radlje ob Dravi!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!