Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodnih krajih delno jasno z občasno zmerno oblačnostjo. Drugod bo pretežno oblačno, predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 2, na Primorskem do 6 stopinj C.
-7°C | 2°C
četrtek, 19.01.2017
-12°C | 2°C
petek, 20.01.2017
-12°C | 1°C
sobota, 21.01.2017
-12°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 1°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 6h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Počasi bo slabela jutri čez dan, a bo do večera na izpostavljenih legah v sunkih še lahko presegala hitrost 100 km/h.
-7°C
2°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Mednarodno srečanje POŠ Kokra in Ljudske šole ......


OSNOVNA ŠOLA

| |
28.05.2015      8:49
A A

Mednarodno srečanje POŠ Kokra in Ljudske šole Sele


Učenci in učiteljici iz Podružnične osnovne šole Kokra, danes gostijo svoje vrstnike iz Ljudske šole Sele na avstrijskem Koroškem.


Skupinska fotografija ob jezeru Črnava v Preddvoru (foto Media butik)
Skupinska fotografija ob jezeru Črnava v Preddvoru (foto Media butik)
Deli:
V okviru mednarodnega srečanja šol so si gostje najprej ogledali prostore šole v Kokri, se sprehodili okrog jezera Črnava v Preddvoru,  potem pa jih je peš pot vodila po zgornjih Potočah nazaj v Kokro, kjer bodo predvidoma do pol tretje ure na piknik prostoru Pr Slugi pod mentorstvom Tomaža Rehbergerja risali panjske končnice. Za malico pa so jim teknili domači štruklji, po katerih so v Kokri znani daleč naokrog.

»Namen mednarodnega srečanja je predvsem v tem, da ohranjamo stike dveh manjših podružničnih šol. Našo v Kokri letos obiskuje deset otrok od 1. do 4. razreda, Ljudsko šolo Sele pa 23 otrok. Srečamo se dvakrat letno, spomladi smo gostitelji mi, jeseni pa jim vrnemo obisk,« pravi Romana Naglič, vodja Podružnične šole Kokra.

Zgodovina šolstva v Kokri je sicer bogata. Letos praznujejo 130. letnico šolstva, ob tej priložnosti so izdali zbornik in pripravili zanimivo razstavo na temo Šolstvo nekoč in danes.

Gostje iz Avstrije so bili navdušeni nad videnim, otroci so hitro našli skupni jezik in čebljanju med pohajkovanjem po preddvorski okolici ni bilo konca. »Prihajamo iz dvojezične šole, v kateri imamo pouk en teden v nemškem in en teden v slovenskem jeziku, tako da naši otroci govorijo oba jezika. Na Ljudski šoli Sele so do četrtega razreda, z desetimi leti pa nadaljujejo šolanje v Celovcu ali v Borovljah,« je povedala Majda Olip, ravnateljica Ljudske šole Sele. Veseli se že jeseni, ko bodo otroci iz Kokre vrnili obisk in jim bodo lahko povedali veliko zanimivosti tudi o kraju in dolini Sele, ki je lepa v vseh letnih časih.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Priloge:
Neznan tip datoteke
izjavamajdeolipravnateljiceljudskesolesele.mp3
41731_izjavamajdeolipravnateljiceljudskesolesele.mp3 (522,31 KB)
Neznan tip datoteke
izjavaromananaglicvodjaposkokra.mp3
41731_izjavaromananaglicvodjaposkokra.mp3 (649,36 KB)

Prenesi vse
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Preddvor
Občina Preddvor
Dvorski trg 10
Tel:(04) 275 10 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2017
Danes ni dogodkov.
21.01.201 | Šport
Planinski izlet - Greben brezniških peči
21.01.2017 | Tečaji in delavnice
Sobotna bralna urica
21.01.201 | Šport
Planinski izlet - Greben brezniških peči
21.01.2017 | Tečaji in delavnice
Sobotna bralna urica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo