Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno, ponekod še pretežno oblačno in po nekaterih nižinah zjutraj megleno. Na Primorskem bo proti jutru zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, v Gornjesavski dolini okoli 0 stopinj C.
1°C | 18°C
torek, 01.05.2017
4°C | 20°C
sreda, 02.05.2017
8°C | 19°C
četrtek, 03.05.2017
9°C | 18°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
18°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Prostovoljci Rdečega križa Slovenije obiskali ......


PROSTOVOLJSTVO

| |
18.10.2016      13:19
A A

Prostovoljci Rdečega križa Slovenije obiskali DSO PreddvorAvtor fotografije: M. Potrata
Avtor fotografije: M. Potrata
Deli:

Mednarodni dan starejših obeležujemo tudi v RKS OZ Kranj. Dejstvo, da je ob koncu leta 2015 bil vsak tretji Slovenec star več kot 65 let, je precej zgovorno. Starejši so še vedno precej aktivni, pomemben pa je naš odnos do njih. Ob mednarodnem dnevu starejših tako organizirajo delavnice in konference, domovi za starejše imajo dan odprtih vrat itn. Vse pomembnejši je slogan »aktivno in zdravo staranje«, torej kvalitetno in dostojno staranje.

 

Prostovoljci RKS OZ Kranj vsako leto v mesecu oktobru pripravimo srečanje s kulturnim  programom in jih tudi obdarimo. V ponedeljek, 17. oktobra 2016 smo bili v Domu starejših občanov Preddvor.

 

Dopoldne je bilo medgeneracijsko srečanje: oskrbovanci doma upokojencev so skupaj z mladimi člani RKS OZ Kranj pekli pecivo. Del peciva namenimo brezdomcem, ki se hranijo v kranjski razdelilnici hrane, del pa za popoldansko srečanje z upokojenci.

 

V kulturnem program, ki ga je povezovala Marjana Podpeskar, so nastopili Tina in Žiga Juratovec in Pevski zbor Slavček iz Lesc. Pozdravne besede pa sta jim namenila predsednik RKS OZ Kranj Marjan Gantar in direktorica Doma starejših občanov Preddvor Andreja Valant.

 

Vsem oskrbovancem v domovih upokojencev smo ob zaključku prireditve razdelili priložnostna darila.

 

 

                                                                          Marjan Potrata, sekretar RKS OZ KRANJ
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Preddvor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.04.2017 | Tečaji in delavnice
Sobotna bralna urica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo