Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-8°C | 1°C
petek, 20.01.2017
-12°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-11°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-7°C | 5°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Prostovoljci Rdečega križa Slovenije obiskali ......


PROSTOVOLJSTVO

| |
18.10.2016      13:19
A A

Prostovoljci Rdečega križa Slovenije obiskali DSO PreddvorAvtor fotografije: M. Potrata
Avtor fotografije: M. Potrata
Deli:

Mednarodni dan starejših obeležujemo tudi v RKS OZ Kranj. Dejstvo, da je ob koncu leta 2015 bil vsak tretji Slovenec star več kot 65 let, je precej zgovorno. Starejši so še vedno precej aktivni, pomemben pa je naš odnos do njih. Ob mednarodnem dnevu starejših tako organizirajo delavnice in konference, domovi za starejše imajo dan odprtih vrat itn. Vse pomembnejši je slogan »aktivno in zdravo staranje«, torej kvalitetno in dostojno staranje.

 

Prostovoljci RKS OZ Kranj vsako leto v mesecu oktobru pripravimo srečanje s kulturnim  programom in jih tudi obdarimo. V ponedeljek, 17. oktobra 2016 smo bili v Domu starejših občanov Preddvor.

 

Dopoldne je bilo medgeneracijsko srečanje: oskrbovanci doma upokojencev so skupaj z mladimi člani RKS OZ Kranj pekli pecivo. Del peciva namenimo brezdomcem, ki se hranijo v kranjski razdelilnici hrane, del pa za popoldansko srečanje z upokojenci.

 

V kulturnem program, ki ga je povezovala Marjana Podpeskar, so nastopili Tina in Žiga Juratovec in Pevski zbor Slavček iz Lesc. Pozdravne besede pa sta jim namenila predsednik RKS OZ Kranj Marjan Gantar in direktorica Doma starejših občanov Preddvor Andreja Valant.

 

Vsem oskrbovancem v domovih upokojencev smo ob zaključku prireditve razdelili priložnostna darila.

 

 

                                                                          Marjan Potrata, sekretar RKS OZ KRANJ
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Preddvor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2017
Danes ni dogodkov.
21.01.201 | Šport
Planinski izlet - Greben brezniških peči
21.01.2017 | Tečaji in delavnice
Sobotna bralna urica
21.01.201 | Šport
Planinski izlet - Greben brezniških peči
21.01.2017 | Tečaji in delavnice
Sobotna bralna urica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo