Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-9°C | -1°C
sobota, 19.01.2017
-8°C | 1°C
nedelja, 21.01.2017
-12°C | 0°C
ponedeljek, 22.01.2017
-10°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-10°C | 3°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-9°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

POUČNA IGRICA JEŽEK SNEŽEK IN ŽOGICA NOGICA...


GASILCI IN ZAŠČITA, PROSTOVOLJSTVO

| |
21.10.2014      22:16
A A

POUČNA IGRICA JEŽEK SNEŽEK IN ŽOGICA NOGICA


Mladina PGD Preddvor je že tretje leto zapored pripravila poučno igrico, v kateri je prikazala svoje znanje kako ukrepati ob različnih nesrečah, kjer posredujejo gasilci.


Mladina PGD Preddvor
Mladina PGD Preddvor
Deli:

Z zanimivimi temami, hudomušnim igranjem in poučnimi nauki vsako leto pritegnejo pozornost gledalcev in obiskovalcev. Tema  igrice se je povezovala s temo meseca požarne varnosti – »Ko zagori, pomoč potrebujemo vsi.« V primeru, da pride do nesreče moramo biti pozorni prav na vse ljudi, tudi na ljudi s posebnimi potrebami. Gluhi, slepi, gibalno ovirani in drugi ljudje s posebnimi potrebami si v primeru požara, potresa, poplave zelo težko pomagajo sami. Otroci so se prelevili v svoje pisane vloge in preko pravljice obiskovalcem predstavili kako lahko nekomu, ki si sam težko pomaga, pomagamo vsi. Pri evakuacijo ljudi s posebnimi potrebami je pomembno, da poznajo načrt evakuacije, zbirno mesto, kar pomeni, da moramo večkrat organizirati vajo evakuacije. Pomembni so tudi pripomočki, alarmne naprave in osveščenost ljudi o ljudeh, ki potrebujejo posebno pomoč. Zavedati se moramo, da v nesreči vsi potrebujemo pomoč, hkrati pa se lahko hitro zgodi, da vsak med nami postane človek, ki bo potreboval posebno pomoč.

Mladina PGD Preddvor je zopet dokazala, da je vredna velike pohvale. Igrico so odigrali naravnost ODLIČNO! Pohvale za trud in pogum. In mogoče so prav z ozaveščanjem v tej igrici nekomu rešili življenje.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PGD PREDDVOR? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


PGD PREDDVOR
PGD PREDDVOR
ŠIŠKA 1
Tel:(04) 255 10 22
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.01.2017
Danes ni dogodkov.
21.01.201 | Šport
Planinski izlet - Greben brezniških peči
21.01.2017 | Tečaji in delavnice
Sobotna bralna urica
21.01.201 | Šport
Planinski izlet - Greben brezniških peči
21.01.2017 | Tečaji in delavnice
Sobotna bralna urica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo