Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno. Čez dan bo pihal veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do 20 stopinj.
1°C | 17°C
ponedeljek, 01.05.2017
3°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 22°C
sreda, 03.05.2017
8°C | 21°C
četrtek, 04.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 30.4.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
17°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

POUČNA IGRICA JEŽEK SNEŽEK IN ŽOGICA NOGICA...


GASILCI IN ZAŠČITA, PROSTOVOLJSTVO

| |
21.10.2014      22:16
A A

POUČNA IGRICA JEŽEK SNEŽEK IN ŽOGICA NOGICA


Mladina PGD Preddvor je že tretje leto zapored pripravila poučno igrico, v kateri je prikazala svoje znanje kako ukrepati ob različnih nesrečah, kjer posredujejo gasilci.


Mladina PGD Preddvor
Mladina PGD Preddvor
Deli:

Z zanimivimi temami, hudomušnim igranjem in poučnimi nauki vsako leto pritegnejo pozornost gledalcev in obiskovalcev. Tema  igrice se je povezovala s temo meseca požarne varnosti – »Ko zagori, pomoč potrebujemo vsi.« V primeru, da pride do nesreče moramo biti pozorni prav na vse ljudi, tudi na ljudi s posebnimi potrebami. Gluhi, slepi, gibalno ovirani in drugi ljudje s posebnimi potrebami si v primeru požara, potresa, poplave zelo težko pomagajo sami. Otroci so se prelevili v svoje pisane vloge in preko pravljice obiskovalcem predstavili kako lahko nekomu, ki si sam težko pomaga, pomagamo vsi. Pri evakuacijo ljudi s posebnimi potrebami je pomembno, da poznajo načrt evakuacije, zbirno mesto, kar pomeni, da moramo večkrat organizirati vajo evakuacije. Pomembni so tudi pripomočki, alarmne naprave in osveščenost ljudi o ljudeh, ki potrebujejo posebno pomoč. Zavedati se moramo, da v nesreči vsi potrebujemo pomoč, hkrati pa se lahko hitro zgodi, da vsak med nami postane človek, ki bo potreboval posebno pomoč.

Mladina PGD Preddvor je zopet dokazala, da je vredna velike pohvale. Igrico so odigrali naravnost ODLIČNO! Pohvale za trud in pogum. In mogoče so prav z ozaveščanjem v tej igrici nekomu rešili življenje.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PGD PREDDVOR? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


PGD PREDDVOR
PGD PREDDVOR
ŠIŠKA 1
Tel:(04) 255 10 22

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo