Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Ponoči bo na vzhodu delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem v severozahodni Sloveniji ter na območju Snežnika in Kočevske bo občasno deževalo. Pihal bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13 stopinj C.
11°C | 15°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
10°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 15°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Preddvor se je skupaj z Kamniško - Savinskimi ......


NOVICE

| |
22.01.2015      12:45
A A

Preddvor se je skupaj z Kamniško - Savinskimi Alpami predstavil v Utrechtu


Kamniško-Savinjske Alpe so se predstavile na največjem turističnem sejmu v državah Beneluksa. Od 13. do 18. januarja je v Utrechtu na Nizozemskem potekal sejem Vakantiebeurs, največji turistični sejem v državah Beneluksa.


Pogled na razstavni prostor
Pogled na razstavni prostor
Deli:

 Na slovenski stojnici so se s svojo ponudbo predstavljale tudi Kamniško-Savinjske Alpe.

Letos že 45. turistični sejem Vakantiebeurs v Utrechtu je v šestih dneh obiskalo okoli 120.000 obiskovalcev poslovne in splošne javnosti, na njem pa se je predstavilo več kot 1.400 razstavljavcev s celega sveta. Iz sejmišča sporočajo, da vsako leto beležijo večje število razstavljavcev, prav tako pa tudi obiskovalcev, kar kaže na to, da Nizozemci ideje za preživljanje prostega časa še vedno iščejo na sejmih.

Na slovenski turistični stojnici so se poleg 18 slovenskih turističnih podjetij, združenj in organizacij predstavljale tudi Kamniško-Savinjske Alpe. Gre za sodelovanje petih občin (Kamnik, Luče, Solčava, Jezersko in Preddvor - Zavod za turizem Preddvor) s težnjo po tesnejšem povezovanju in oblikovanju novih, skupnih produktov, ki temeljijo na aktivnih počitnicah, kulinariki in bogati naravni in kulturni dediščini. Z namenom vzpodbujanja pohodništva so bili izdelani tudi posebni pohodniški paketi.

Za nizozemske turiste je značilno, da se v Slovenijo večinoma pripeljejo z lastnim prevozom (osebnim avtomobilom ali avtodomom), predvsem v poletnih mesecih, ko si organizirajo tako imenovane individualne touring počitnice. Največ povpraševanja je bilo po možnostih kampiranja in aktivnem preživljanju prostega časa. Kamniško-Savinjske Alpe so bile za njih še posebej zanimive, saj iščejo nove in manj obljudene turistične kraje v Sloveniji.

Nizozemci so tradicionalni trg v Sloveniji in obožujejo aktivni turizem. Potovanje in odkrivanje novih kotičkov jim je del življenja. Glede na to, da je sejem izredno dobro obiskan (čez 120.000 v šestih dneh) in da se obiskovalci zanimajo za Slovenije je promocija na tem trgu smiselna.

Obiskovalci sejma Slovenijo že dobro poznajo in se v naše kraje radi in redno vračajo, zato smo prepričani, da bo ta sejemski nastop pripomogel k še večjemu številu obiskovalcev iz držav Beneluksa v naši regiji.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZT PREDDVOR? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.04.2017
Danes ni dogodkov.
26.04.201 | Družabni dogodki
Kolesarjenje upokojencev Preddvor
27.04.2017 | Tečaji in delavnice
Spomladanske ustvarjalne delavnice
29.04.2017 | Tečaji in delavnice
Sobotna bralna urica
26.04.201 | Družabni dogodki
Kolesarjenje upokojencev Preddvor
27.04.2017 | Tečaji in delavnice
Spomladanske ustvarjalne delavnice
29.04.2017 | Tečaji in delavnice
Sobotna bralna urica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo