Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 29.05.2017

jasno
Danes bo sončno z nekaj kopaste in visoke koprenaste oblačnosti. Čez dan bo zapihal šibak veter južnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 29 stopinj C.
10°C | 28°C
torek, 30.05.2017
13°C | 30°C
sreda, 31.05.2017
13°C | 30°C
četrtek, 01.06.2017
14°C | 28°C
petek, 02.06.2017
16°C | 28°C
Opozorila
Ponedeljek, 29.5.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
28°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

PREDDVORSKI SVETNIKI JUTRI TUDI O SKLEPU ......


OBČINSKI SVET, OBVESTILA

| |
15.12.2015      13:43
A A

PREDDVORSKI SVETNIKI JUTRI TUDI O SKLEPU SKUPNOSTI OBČIN SLOVENIJE O POVPREČNINAH ZA PRIHODNJI DVE LETI


a še zadnji seji Občinskega sveta se bodo v sredo, 16. decembra 2015, ob 17. uri zbrali svetnice in svetniki Občine Preddvor. Obravnavali bodo deset točk dnevnega reda.


Deli:

V drugi obravnavi bo Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o ustanovitvi skupnega organa občinske uprave »Medobčinski inšpektorat Kranj. Razpravljali bodo o prerazporeditvi proračunskih sredstev, oblikovanju cen za obveznosti in storitve, ki se plačujejo Občini Preddvor in odločali o določitvi vrednosti točke za izračun NUSZ. Vrednost točke je potrebno določiti najkasneje do konca koledarskega leta za naslednje leto, da jo pristojna izpostava finančnega urada lahko upošteva pri obračunu.

 

Preddvorski svetnice in svetniki se bodo odločali tudi o sprejetju sklepa Skupnosti občin Slovenije o povprečninah za leto 2016 in 2017, ki nasprotuje 54., 55., in 56. členu Zakona o izvrševanju proračuna RS za omenjeni leti. Združenja občin so pričela s pogajanji za višino povprečnine za leti 2016 in 2017 konec avgusta 2015. S predstavniki Vlade RS so se predstavniki združenj na pogajanjih sestali devetkrat. Poudarjeno je bilo, da se občine zavedajo težkih ekonomskih in finančnih razmer v državi in da so pripravljene na (samo)omejevanje, vendar v skladu z veljavno zakonodajo in v mejah, ki so še možne. občine so namreč v zadnjih letih v varčevalno blagajno že prispevale več kot 200 mio sredstev. V primeru nekorektnega financiranja zakonskih nalog občin bodo ogroženi temelji delovanja lokalne samouprave v Sloveniji, ogrožene bodo storitve, ki jih občanke in občani, državljani potrebujejo in so jim skozi uveljavljeno zakonodajo tudi omogočene.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo