Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 30.05.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo sončno, predvsem v severni Sloveniji bodo posamezne nevihte. Pihal bo šibak jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 31 stopinj C.
12°C | 28°C
sreda, 31.05.2017
15°C | 28°C
četrtek, 01.06.2017
15°C | 30°C
petek, 02.06.2017
11°C | 28°C
sobota, 03.06.2017
13°C | 28°C
Opozorila
Torek, 30.5.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Osebno dopolnilno delo (ODD)


OSTALO

| |
14.12.2015      13:56
A A

Osebno dopolnilno delo (ODD)


Na podlagi določb Zakona o preprečevanju dela in zaposlovanju na črno ter Pravilnika o osebnem dopolnilnem delu je od 1.1.2015 dalje potrebno ODD priglasiti in pred pričetkom opravljanja del pridobiti vrednotnico.


Deli:

Priglasitev se opravi preko spletnega portala AJPES ali osebno na upravni enoti ali krajevnem uradu, kjer uslužbenec za stranko uredi priglasitev preko portala AJPES. Pogoj za legalno opravljanje dela pa je nakup vrednotnice, ki se glasi na osebo, ki to ODD opravlja. Nakup se lahko opravi za tekoči in za prihodnji mesec. Ker bi moral izvajalec del oz. naročnik del mesečno  pridobiti vrednotnico na sedežu Upravne enote Kranj, je bila z namenom približevanja uporabnikom, možnost uporabe te storitve uvedena tudi na vseh petih krajevnih uradih (Cerklje, Jezersko, Naklo, Preddvor, Šenčur). V prvi enajstih mesecih je bilo v okviru Upravne enote Kranj opravljenih 208 priglasitve ODD, od tega na 11 priglasitev oz. 5,29% na krajevnih uradih, ostale priglasitve pa na sedežu upravne enote. Izdanih je bilo 488 vrednotnic in sicer od tega 51 oz. 10,45% na krajevnih uradih.

 

 

Cena vrednotnice je 9 €.  V primeru del, ki se opravljajo za znanega naročnika (nap. občasna pomoč v gospodinjstvu, občasno varstvo otrok, inštrukcije) mora vrednotnico za izvajalca pridobit naročnik. V primeru del, ki se opravljajo za večinoma neznane naročnike (izdelovanje izdelkov domače in umetnostne obrti v skladu z zakonom, ki ureja obrtno dejavnost, ter njihova prodaja, nabiranje ter prodaja gozdnih sadežev in zelišč) pa mora vrednotnico pridobiti sam izvajalec del.

 

S 23.11.2015 je pričel delovati prenovljen portal eUprava. Ena izmed novosti je tudi spletna oddaja vrednotnice za državljane. Spletna povezava za dostop do vrednotnic je za naročnika del dostopna na naslovu

https://euprava.gov.si/storitve/pripraviObrazec.esju?id=1617

in za izvajalca del pa na naslovu

https://euprava.gov.si/storitve/pripraviObrazec.esju?id=1618

 

 

Pogoj za naročilo vrednotnice preko eUprave je predhodno pridobljeno digitalno kvalificirano potrdilo, ki pa ga stranke lahko naročijo na upravni enoti ali na krajevnem uradu.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo