Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 06.12.2016

jasno
Ponoči bo delno jasno, na jugu pa bo še zmerno do pretežno oblačno.
-4°C | 7°C
sreda, 07.12.2016
-3°C | 4°C
četrtek, 08.12.2016
-6°C | 8°C
petek, 09.12.2016
-4°C | 8°C
sobota, 10.12.2016
-9°C | 9°C
Opozorila
Torek, 6.12.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
7°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

zanimiva razstava ročnih del


OBČINSKE

| |
19.07.2011      12:39
A A

zanimiva razstava ročnih delDeli:

Izdelki pridnih rok na razstavi sekcije za ročna dela preddvorskega društva upokojencev. Spet so se izkazale kot vsakokrat doslej.

V Preddvoru je tradicija ročnih del že dolga, zamisel o takšni skupini pri upokojenskem društvu pa je spet oživila upokojena učiteljica Angela Logar. V spomin nanjo se skupina, ki deluje od leta 1997, imenuje »Gelike«. Članice Društva upokojencev Preddvor, združene v sekciji za ročna dela z imenomGelike, so pripravile v drugi vikend v juliju (soboto in nedeljo,  9. in 10. julija)  ob praznovanju občinskega praznika občine Preddvor,  tradicionalno razstavo  kvačkanih, pletenih, vezenih in številnih ostalih čudovitih ročnih del.

Društvo upokojencev   deluje že več kot  šestdeset let in ima več kot šesto članov. Pod spretnimi prsti tako že veliko let nastajajo lepi vezeni prti, kvačkani prtički, rože in okraski za božična drevesca, čestitke, pirhi, pleteni in klekljani izdelki. Prijateljicam in znancem velikokrat ob praznovanju podarijo svoje izdelke, kar jim veliko pomenijo, in v katere  je vloženo veliko truda in časa.  Na ogled je bilo več kot dvesto  najrazličnejših izdelkov. Številni obiskovalci so si lahko ogledali tudi številna  zdravilna zelišča in čaje, nabrane pod Storžičem. Letos je bilo na ogled nekaj več vezenih izdelkov, sicer pa so bili na ogled izdelki različnih ročnih del, s katerimi se ukvarjamo članice, med izdelki njimi tudi copatki za novorojenčke. Lani so jih   podarile občini 50 parov, ki jih potem občina priloži denarnemu prispevku za vsakega novorojenčka v njihovi občini.  Letos  sodeluje na razstavi z izdelki dvanajst  njihovih članic. Pravijo, da se z ročnimi deli ukvarjajo za svojo dušo.

Prvo razstavo  vsako leto pripravijo ob materinskem dnevu, drugo pa ob občinskem prazniku.  Razstavljena dela so bila na ogled v prostorih Turističnega društva  Preddvor v središču vasi, na ogled pa so dale najlepše, kar so izdelale v zadnjih nekaj mesecih, poleg njihovih pa so bili na ogled tudi izdelki iz Doma starejših občanov Potoče. 

Rade imajo lepe stvari in rade jih pokažejo na razstavah, da jih občuduje še kdo drug. Do sedaj so pripravile trideset  zanimivih razstav, katere  se je ogledalo veliko ljubiteljev ročnih del od blizu in daleč.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Preddvor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
December 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
06.12.2016
Danes ni dogodkov.
10.12.2016 | Šole in vrtci
Bralna urica
11.12.2016 | Kultura
PRAZNIČNI KONCERT PLAMENK
10.12.2016 | Šole in vrtci
Bralna urica
11.12.2016 | Kultura
PRAZNIČNI KONCERT PLAMENK

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo