Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

oblačno
Ponoči in jutri bo pretežno oblačno. V zahodni Sloveniji padavin ne bo, drugod bo občasno snežilo. Več padavin bo v južni Sloveniji. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do -8, ob morju malo nad 0, najvišje dnevne od -4 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-6°C | 0°C
sreda, 18.01.2017
-9°C | 1°C
četrtek, 19.01.2017
-11°C | 1°C
petek, 20.01.2017
-12°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-12°C | -1°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 19h
V torek in sredo bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo v sunkih dosegala hitrost 110 do 140 km/h.
-6°C
0°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

V preddvoru položili kamen za nov vrtec


OBČINSKE

| |
08.07.2011      12:32
A A

V preddvoru položili kamen za nov vrtecDeli:
Župan Občine Preddvor Miran Zadnikar in predsednik upravnega odbora Jelovice Gregor Benčina sta danes položila temeljni kamen za gradnjo novega vrtca Storžek v Preddvoru. Z gradnjo se bo pričelo v sredini meseca avgusta, pomladi leta 2012 naj bi bil vrtec že vseljiv. Skupna vrednost investicije znaša 1,956 milijona evrov, Občina Preddvor bo Jelovici petnajst let plačevala mesečno najemnino 17.750 eurov. 

Vrtec Storžek v Preddvoru danes obiskuje 150 otrok s trinajstim vzgojnovarstvenim osebjem, v nov vrtec pa se bodo lahko vselili že v začetku 2012. Občina Preddvor je želela na območju starega vrtca in ob osnovni šoli postaviti nov, samostojen vrtec za 7 enot, z vsemi potrebnimi prostori ter upravo in kuhinjo, obstoječega pa ob preselitvi podreti. Po idejni zasnovi, ki jo je izdelalo Repše d.o.o,. bo nov, 1300 m2 vrtec obsegal sedem, proti jugu obrnjenih igralnic, z pokritimi terasami in izhodi na zelene površine spredaj. Enote so dosegljive prek glavnega vhoda in osrednjega prostora, kjer so predvidene sanitarije, garderobe in večja športna igralnica. V nadstropju so prostori za strokovno osebje, uprava in kuhinja, ki je povezana s pokritim hodnikom povezana z obstoječo šolo, ki ji je prav tako Jelovica pred 5 leti nadgradila tretjo etažo. Jelovica bo Občini Preddvor v uporabo predala popolnoma opremljen vrtec, kar vključuje tudi zunanje igrišče z igrali.  Nov vrtec odlikuje sodobna arhitektura, ki upošteva že zgrajeni okoliški prostor in ga odlično umeščena v relief terena. Vrtec bo grajen v nizko energetskem sistemu Termo+, ki ga Jelovica uspešno uporablja za svoje individualne hiše. Skupaj z sistemi ogrevanja, bo vrtec pridobil tudi energijsko izkaznico ZRMK, kar pomeni, da bo poraba energije znašala manj kot 35 kw/m2  površine letno. Zunanji izgled je kombinacija fasadnega ometa in lesene fasade v naravnem macesnu, ki bo krasil osrednji del vrtca. Okna so lesena, izdelana v Jelovici, s trojno zasteklitvijo, prav tako v macesnu. Vrtec bo ogrevan na biomaso iz obstoječe kotlovnice v Preddoru.  Strešna konstrukcija vrtca in instalacija so projektirane tako, da je na strešine možno v prihodnje montirati fotovoltaiko. Občina Preddvor je podjetju Jelovica za objekt podelila stavbno pravico, kar pomeni, da je odstopila zemljo Jelovici, ki bo zgradila vrtec in ga občini dala v najem za 15 let. Skupna vrednost znaša 1,956 milijona evrov, mesečna najemnina pa bo 17.750 evrov.

Prisrčne slovesnosti na igrišču sedanjega vrtca v senci mogočnih lip sta se udeležila tudi Boris Černilec, generalni direktor Direktorata za vrtce in osnovne šole na Ministrstvu za šolstvo in šport in mag. Janez Kopač, generalni direktor Direktorata za energijo na Ministrstvu za gospodarstvo. Za varno gradnjo je temeljni kamen blagoslovil preddvorski župnik Miha Lavrinec, program pa so s pesmimi obogatili otroci iz Vrtca Storžek, ki so se izkazali tudi kot mali zidarski mojstri. 

Izjava: župan Miran Zadnikar
Izjava: Gregor Benčina, predsednik upravnega odbora Jelovice
Izjava: Jana Robas, vodja preddvorskih vrtcev


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Preddvor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.01.2017
Danes ni dogodkov.
21.01.201 | Šport
Planinski izlet - Greben brezniških peči
21.01.2017 | Tečaji in delavnice
Sobotna bralna urica
21.01.201 | Šport
Planinski izlet - Greben brezniških peči
21.01.2017 | Tečaji in delavnice
Sobotna bralna urica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo