Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

oblačno
Ponoči bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 stopinj C.
12°C | 16°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 16°C
petek, 28.10.2016
3°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
5°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

OBČINA PREDDVOR DANES PRAZNUJE OBČINSKI ......


OBČINSKE

| |
09.07.2015      9:32
A A

OBČINA PREDDVOR DANES PRAZNUJE OBČINSKI PRAZNIK


V spomin na rojstvo prve slovenske pesnice, pisateljice in skladateljice Josipine Urbančič Turnograjske, ki se je 9. julija 1833 rodila na gradu Turn pri Preddvoru, Občina Preddvor danes praznuje občinski praznik. Slavnostna akademija s podelitvijo priznanj bo ob 20. uri na gradu Turn. V primeru lepega vremena bo slovesnost, na kateri bo slavnostna govornica ddr. Mira Delavec Touhami, v grajskem parku, v nasprotnem primeru pa v prenovljeni spominski sobi Josipine Turnograjske v gradu Turn.


V čast rojstvu Josipine Turnograjske, Občina Preddvor danes praznuje občinski praznik
V čast rojstvu Josipine Turnograjske, Občina Preddvor danes praznuje občinski praznik
Deli:

 »Ob občinskih praznikih občine običajno otvarjajo različne objekte in zaključujejo projekte. Pri nas trenutno poteka največji projekt v zgodovini občine, izgradnja Infrastrukture v Občini Preddvor. Projekt je vreden skoraj pet milijonov evrov, v 80 % je sofinanciran s strani Evropske unije. Dela potekajo po planu, ta čas imamo prekopanih pet vasi. Pričakujem, da bomo do začetka septembra pridobili uporabno dovoljenje,« pravi župan Občine Preddvor Miran Zadnikar. Čeprav je večina proračunskih sredstev namenjenih za omenjeni projekt, pa na občini razmišljajo tudi o saniranju rokometnega igrišča pri OŠ Matije Valjavca in ureditvi prometa okrog šole.

 

Župan Občine Preddvor bo na akademiji podelil dve priznanji. Plaketo Josipine Turnograjske bo prejel Stane Nič, ki  je že od malih nog dodobra vpet v preddvorsko društveno življenje. Dolga leta je bil v prostovoljnem gasilskem društvu, plesal je pri folklorni skupini, bil je odličen preddvorski rokometaš, pesnik v iskrški literarni skupini, fotograf in učitelj fotografiranja v preddvorski osnovni šoli. V domači gledališki skupini je nanizal kar šestnajst velikih igralskih vlog.

 

Malo plaketo Občine Preddvor pa prejme Milena Zupin, predsednica Društva bolnikov z osteoporozo Kranj. Že 15 let deluje na področju Rdečega križa. Organizira krvodajalske akcije, izvaja meritve holesterola, gostote kostne mase, vaje joge in nordijske hoje, tako v Občini Kranj, kot tudi v domači Občini Preddvor.

 

Odslej se bodo občinska priznanja v Občini Preddvor podeljevala redkeje. »Ob vsakoletni podelitvi priznanj pri tako majhnem številu občanov, se vrednost le teh razvrednoti. Predlog, ki sem ga dal občinskemu svetu je, da bi se občinska priznanja podeljevala na vsaka štiri leta, oziroma ob zaključku mandata,« o novem načinu podeljevanja priznanj pove preddvorski župan Zadnikar.  

 

Na večerni akademiji bo predstavljen tudi kratek igrano-dokumentarni film o liku in delu Josipine Urbančič Turnograjske.

 

Priloge:
Neznan tip datoteke
izjavazupanaobcinepreddvormiranazadnikarjaoobcinskiakademiji.mp3
44136_izjavazupanaobcinepreddvormiranazadnikarjaoobcinskiakademiji.mp3 (993,11 KB)

Prenesi vse
Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Preddvor
Občina Preddvor
Dvorski trg 10
Tel:(04) 275 10 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
30.10.2016 | Kultura
Naj ljubezensko pismo
01.10. - 31.10.2016 | Ostalo
VZ Preddvor - Redni letni popis vodomerov 2016
01.10. - 29.10.2016 | Tečaji in delavnice
Oktobrske bralne urice
29.10.2016 | Tečaji in delavnice
Sobotna bralna urica
29.10.2016 | Šport
NOGOMET: Gorenjska liga ČLANI - Prvenstvena tekma 10. kroga PREDDVOR : Visoko
30.10.2016 | Kultura
Naj ljubezensko pismo
01.10. - 31.10.2016 | Ostalo
VZ Preddvor - Redni letni popis vodomerov 2016
01.10. - 29.10.2016 | Tečaji in delavnice
Oktobrske bralne urice

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo