Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-8°C | 1°C
petek, 20.01.2017
-12°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-11°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-7°C | 5°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

OBČINA PREDDVOR ZAKLJUČILA PROJEKT MANJŠI ......


KULTURA, OBČINSKE, ZAVODI, EVROPSKI PROJEKTI

| |
08.07.2015      8:45
A A

OBČINA PREDDVOR ZAKLJUČILA PROJEKT MANJŠI MUZEJI – ŽIVA ZGODOVINA


V okviru evropskega projekta LEADER NIP 2012 – MANJŠI MUZEJI – ŽIVA ZGODOVINA, je Občina Preddvor izvedla več aktivnosti in poudarila pomen kulturne dediščine v kraju. Za projekt, ki je bil zaključen letos maja, je Občina Preddvor namenila 44.000 evrov brez DDV in je v višini 50 % sofinanciran s sredstvi Leader programa.


Mirta Zajc v vlogi Josipine Turnograjske v novem filmu
Mirta Zajc v vlogi Josipine Turnograjske v novem filmu
Deli:

V gradu Turn je tako obnovljena spominska soba Josipine Urbančič Turnograjske, izšla je zloženka o tej spominski sobi, v Zavodu za turizem Preddvor so izvedli 20 rokodelskih delavnic, minulo soboto je bila predstavljena knjiga Oblačilna podoba Preddvorčanov in okoličanov v preteklosti, na slavnostni akademiji ob občinskem prazniku, ki bo ta četrtek, 9. julija 2015, ob 20. uri pa bo predstavljen tudi kratek igrano-dokumentarni film o liku in delu prve slovenske pesnice, pisateljice in skladateljice. Slavnostna akademija bo v Josipinini spominski sobi v gradu Turn.

 

 

NEKAJ BESED O FILMU:

 

Dokumentarni film o Josipini Urbančič Turnograjski je snemala ekipa podjetja Produkcija Bakster d.o.o., ki že dobrih 15 let snema predvsem oglasna sporočila in turistične filme. Slovenijo uspešno zastopa tudi izven meja, saj so na različnih festivalih v tujini prejeli prestižne nagrade na področju ustvarjanja turističnih filmov.

Dokumentarni film o Josipini Urbančič Turnograjski je bil posnet po besedilni predlogi ddr. Mire Delavec, ki je tudi soscenaristka filma. Ekipa produkcije Bakster ga je realizirala v dveh snemalnih dneh. Prvi dan so posvetili igrano dokumentarnemu delu, torej delu, ki je postavljen v zgodovinski čas. Notranjo lokacijo so snemali na Dvorcu Rus, ki je odstopila lepo opremljen prostor tedanjega časa, časa ustvarjanja Josipine Urbančič. Zunanje lokacije pa so bile posnete pred gradom Turn v Preddvoru. Drugi dan pa so posneli sedanji dokumentarni del, ki je vezna nit zgodbe.

Pri filmu je sodelovala tudi ddr. Mira Delavec, ki nastopa v vlogi povezovalke in je skupaj z Mirto Zajc odigrala vlogo Josipine Urbančič Turnograjske.

 

Zgodba je postavljena v čas, ko Josipina spozna svojo veliko ljubezen Lovra Tomana. Prikazan je dan ko sta se spoznala, lokacija kjer sta si dopisovala in ustvarjala in nato še njuno skupno srečanje. Končno citiranje njene najbolj znane pesmi pa je pred gradom Turn citirala ddr. Mira Delavec.

  

Film si bodo odslej v prenovljeni spominski sobi na gradu Turn, ki je opremljena s potrebno avdio-vizualno opremo, ogledovali tudi turisti in drugi obiskovalci, ki jih je Josipina prevzela s svojo kratko življenjsko zgodbo in ustvarjalnimi deli.

 

Za dodatne informacije so vam na voljo na Zavodu za turizem Preddvor, na telefonski številki 05 914 88 46 ali preko elektronske pošte na naslovu info@preddvor-tourism.si.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Preddvor
Občina Preddvor
Dvorski trg 10
Tel:(04) 275 10 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2017
Danes ni dogodkov.
21.01.201 | Šport
Planinski izlet - Greben brezniških peči
21.01.2017 | Tečaji in delavnice
Sobotna bralna urica
21.01.201 | Šport
Planinski izlet - Greben brezniških peči
21.01.2017 | Tečaji in delavnice
Sobotna bralna urica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo