Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 28.05.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 12, ob morju okoli 14 stopinj C.
7°C | 27°C
ponedeljek, 29.05.2017
9°C | 28°C
torek, 30.05.2017
12°C | 30°C
sreda, 31.05.2017
16°C | 28°C
četrtek, 01.06.2017
16°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 27.5.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
27°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Počitnikovanje v Občini Prebold


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
30.07.2013      16:16
A A

Počitnikovanje v Občini Prebold


Vabimo vas v naš prelepi kraj


Deli:

Izjemno ugodna, predvsem pa »prehodna« lega občine Prebold, ki turistom omogoča pot proti Logarski dolini, Kamniku, Ljubljani, Ptuju ali drugod po Sloveniji, je zadosten razlog, da znotraj občine Prebold  najdemo kar dva kampa.

 

Kamp Park leži v neposredni bližini Savinje. Na lepo urejeni travnati površini ponuja obiskovalcem prijeten prostor za kampiranje. V kampu se ustavijo številni, predvsem tuji turisti, ki jih pritegnejo lepote  lepe Savinjske doline. Turisti prihajajo iz Nizozemske, Nemčije, Italije, Madžarske, Češke, Nove Zelandije, Amerike... praktično iz vsega sveta. Med njimi je zadnja leta kar precej kolesarjev. Kamp, ki je odprt od začetka aprila do konca oktobra in mu vrh sezone predstavljata meseca julij in avgust, letos navkljub dobrem obisku v mesecu maju in juniju, v začetku julija beleži nekoliko slabši obisk kot leta poprej. Vedno znova pa se v kamp, zaradi prijetne lege in odmaknjenosti od mesta, radi vračajo "stalni" gostje.

 

V Kampu Dolina v letošnjem letu beležijo 50% upad turistov, za kar lastniki krivijo recesijo. Kamp Dolina je namreč bil vselej zelo obiskan, predvsem s strani Nizozemcev in Francozov. V kampu se običajno nastanijo mlade družine za daljši čas in si med drugim vzamejo čas za ogled  muzejev  v Preboldu, Velenju, na Vranskem... V Kampu Dolina povedo, da  so v letošnjem letu zelo zadovoljni z rešenim problemom s prehrano, saj sta se v kraju Prebold  letos odprli kar dve pizzeriji, ki obiskovalcem nudita hrano in pijačo.

 

Občino Prebold so letošnje leto obiskali turisti iz Francije s prav posebnimi prevoznim sredstvom. Na enodnevnem postanku so se v Kampu Dolina ustavili kolesarji, ki so se vozili s kolesom na električen pogon. Zanimivost takega posebnega kolesa je v tem, da to ob močnem soncu deluje kar samo.

 

Razloga za upad števila turistov najverjetneje ne gre posebej omenjati, saj smo ga občutili prav vsi. Gotovo pa je  zaskrbljujoče dejstvo, da v kampih ne srečamo domačih turistov.  Očitno Slovenci še vedno ne znamo ceniti lepot lastne domovine in  iščemo drugje po svetu in za veliko denarja tisto, kar nam leži doma dobesedno pred nosom. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Prebold!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!