Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.05.2017

pretežno jasno
Danes bo povečini sončno, predvsem popoldne bodo v notranjosti Slovenije nastale krajevne plohe in nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 27 stopinj C.
11°C | 26°C
sreda, 24.05.2017
12°C | 26°C
četrtek, 25.05.2017
8°C | 22°C
petek, 26.05.2017
8°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
11°C | 25°C
Opozorila
Torek, 23.5.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
26°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

18. GEOGRAFSKI RAZISKOVALNI TABOR: SPODNJA ......


ŠOLSTVO, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
13.06.2014      12:46
A A

18. GEOGRAFSKI RAZISKOVALNI TABOR: SPODNJA SAVINJSKA DOLINA 2014Deli:

Letošnji že 18. geografski raziskovalni tabor, ki ga tradicionalno prireja Društvo mladih geografov Slovenije, bo potekal od 5. do 13. julija 2014. Nastanjeni bomo v OŠ Prebold, medtem ko se območje našega proučevanja razprostira čez vseh 6 občin Spodnje Savinjske doline: Braslovče, Polzela, Prebold, Tabor, Vransko in Žalec. Raziskovalni tabor je namenjen študentom geografije, ki tekom študija pridobivajo premalo praktičnih izkušenj ter možnosti sodelovanja z lokalno in regionalno skupnostjo.

 

Tabor se bo začel s spoznavanjem območja, saj prihajajo udeleženci tabora iz različnih delov Slovenije. Najprej bo izvedena splošna ekskurzija, kjer si bodo študentje ogledali fizične in družbenogeografske značilnosti Spodnje Savinjske doline. V naslednjih dveh dneh pa sledita še strokovni ekskurziji, ki bosta izvedeni s pomočjo profesorjev in strokovnjakov z različnih področij.

 

Nato se bo v naslednjih dneh delo razdelilo v 5 raziskovalnih skupin. Vsaka skupina se bo ukvarjala s svojo geografsko obarvano tematiko. Prva skupina se bo ukvarjala s proučevanjem hmeljarstva in umestitvijo te dejavnosti v prostor. Študentje bodo poskusili prepoznati možnosti in potenciale hmeljarjenja v Spodnji Savinjski dolini. Naslednja delavnica se bo ukvarjalo s tematiko upravljanja z vodnimi viri za potrebe namakanja. Ker so suše vse bolj pogost pojav na tem območju, je sistematična in racionalna raba vode za  to območje zelo pomembna. Udeleženci bodo ugotavljali namembnost vodnih virov in iskali potenciale za potrebe namakanja kmetijskih površin. Cilj delavnice »Turistična ureditev v občinah Spodnje Savinjske doline« bo preveriti obstoječe stanje turistične ponudbe in podati konkretne ukrepe in možnosti povezovanja.

 

Spodnja Savinjska dolina namreč s svojimi naravnimi in kulturnimi atributi velja za izjemno pomembno in privlačno območje za turiste. Pri tem pa velik poudarek dajejo tudi geomorfološke oblike. S prepoznavanjem zanimivih in pomembnih geomorfoloških oblik ter njihovih lokacij se bo ukvarjala delavnica »Vrednotenje geodiverzitete«. Zadnja delavnica »Ekoremediacije prsti in voda« se bo ukvarjala z raziskovanjem stanja prsti in voda s pomočjo DPSIR modela. Izdelana bo tudi karta najbolj obremenjenih območij prsti in voda z različnimi kemijskimi snovmi, ki slabo vplivajo na zdravje narave in ljudi, hkrati pa se bo tudi predlagalo primerne sonaravne ukrepe, ki lahko rešijo nastale težave.

 

Rezultati terenskega raziskovanja in dela raziskovalnih skupin bodo v začetku leta 2015 izdani v strokovni monografiji. Vsi rezultati in ugotovitve delavnic bodo tudi javno predstavljeni. Predstavitev bo potekala v soboto, 12. 7. 2014 ob 19. uri, v prostorih knjižnice Prebold, vljudno vabljeni!  

 

Organizatorji tabora:

Alenka Jelen

Miha Klemenčič

Estera Popovič

Katja Polc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Prebold!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
25.05.2017 | Tečaji in delavnice
Indijska kuhinja
25.05.2017 | Kultura
Pozdrav mladosti v Občinski knjižnici Prebold

Bodite prvi pri oddaji mnenja.