Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

delno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Zjutraj bo ponekod po nižinah megla, popoldne pa bodo v notranjosti Slovenije krajevne plohe. Na Primorskem bo pihala šibka burja, drugod veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 16, na Primorskem do okoli 18 stopinj C.
3°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
0°C | 17°C
ponedeljek, 01.05.2017
3°C | 18°C
torek, 02.05.2017
5°C | 18°C
sreda, 03.05.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
16°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Odslej po učni poti po Marija Reki


TURIZEM, POSLOVNE, VRTEC, OSNOVNA ŠOLA, SREDNJA ŠOLA, LOKALNE SKUPNOSTI, SOSED SOSEDU, PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI, DRUŠTVA, ZAVODI, OSTALO

| |
11.07.2013      7:42
A A

Odslej po učni poti po Marija Reki


Ob koncu pouka in na začetku prireditev ob občinskem prazniku so v Mariji Reki odprli novo krožno učno pot. Pot okrog vrha Reške planine se začne in konča pri planinskem domu.


Deli:

Občina Prebold je krožno učno pot uredila v okviru javnega razpisa LAS SSD, ki je sofinanciran iz Evropskega kmetijskega sklada v sodelovanju z Lovsko družino Prebold, Planinskim društvom Prebold in Osnovno šolo Prebold, pomagali pa so tudi mnogi prostovoljci. Na 5 km dolgi poti je 18 postaj, na katerih so predstavljeni gozd in drevesne vrste, živali, zdravilna zelišča, travniške rastline in geološkim stolpcem, ki je eden redkih v Sloveniji. Obiskovalci poti si lahko ogledajo lovsko prežo, krmišče, solnico, oboro, ptičje valilnice in krmilnice. Urejena sta tudi planinski kotiček s plezalno steno in učilnica na prostem. Ob poti sta dve kapelici in cerkev Marijinega Vnebovzetja iz 15. stoletja. Enotne razlagalne table imajo oznako bodike, drevesa leta 2009. Odprtja krožne učne poti so se v okviru športnega dneva zadnji petek pouka v letošnjem šolskem letu udeležili vsi učenci preboldske šole, ki so pripravili tudi krajši kulturni program, nagovorili pa so jih ravnatelj Oton Račečič , župan Vinko Debelak in podžupan Franc Škrabe. Ravnatelj je povedal, da je tudi šola predlagala učne poti, saj v Mariji Reki vsako leto oraganizira dva do tri tabore.
Priloge:
Neznan tip datoteke
Krožna učna pot 2
14824_ucna_pot2.jpg (413,14 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA PREBOLD? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!