Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Ponoči bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, proti jutru lahko v alpskih dolinah nastane megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, v zatišnih legah okoli 3 stopinje C.
7°C | 18°C
torek, 25.10.2016
14°C | 21°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 16°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

STROKOVNO PREDAVANJE: ŽENSKE SO Z VENERE, ......


KULTURA

| |
14.03.2016      11:25
A A

STROKOVNO PREDAVANJE: ŽENSKE SO Z VENERE, MOŠKI SO Z MARSA V OBČINSKI KNJIŽNICI PREBOLDDeli:

 

V torek, 1. marca 2016, je v Občinski knjižnici Prebold potekalo strokovno predavanje z naslovom Ženske so z Venere, moški so z Marsa. Predaval je Andrej Pešec, politolog mednarodnih odnosov, ki deluje kot predavatelj in mentor mladim družinam po Sloveniji. Obožuje proučevanje odnosov, družinske psihologije, naravnih zakonov in starodavnih modrosti ter odkriva skrivnosti, ki iz naših življenj naredijo pravo malo avanturo.

Pogosto pozabljamo, da se moški in ženske neverjetno razlikujemo v miselnosti, pričakovanjih in psihologiji, kar pogosto privede do nesporazumov med nami. Kako torej do harmonije v odnosih? Andrej Pešec pravi, da moški od ženske pričakuje le, da bo ženska, ženska pa od moškega, da bo moški. Skrb zbujajoče stanje družin in posameznikov je kazalnik tega, da smo zašli. Ko trpi moški, trpi navadno le on, ko pa je težko ženski, trpi vsa okolica, saj imajo ženske kar nekajkrat intenzivnejše misli, občutke in želje kot moški. Ko je nezadovoljna ženska, so vsi nesrečni, ko pa je ženska zadovoljna, žari vse in vsi okrog nje. Atmosfero v domu in odnosu ustvarja ženska, tako je zelo pomembno, da je zanjo lepo poskrbljeno. Moški bo vedno poskrbel za žensko, ki kaže svojo nežno naravo in mu zaupa svoje težave in izzive, ne zdrži pa ob skrivnostni in prepirljivi ženski. Kakor ženska misli o moškem, takšen ta postane. Ženska vedno uporablja hkrati razum in emocije, moški pa nenehno preklaplja med tem dvojim. Vsi iščemo ljubezen in srečo, razlikujemo se le v metodah, s katerimi to počnemo. Dokler ne bomo poskrbeli za to, da bodo otroke in dom negovale spočite, srečne in preskrbljene matere ter odgovorni in vestni očetje, ne bo konec deviacij, kot so alkoholizem, nezvestoba in nasilje.Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občinska knjižnica Prebold? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!