Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Danes bo v vzhodnih krajih občasno še nekaj sonca, drugod pa bo večinoma oblačno. Zjutraj bo občasno deževalo na širšem območju Julijskih Alp ter ponekod na Notranjskem in Kočevskem, čez dan se bodo padavine krepile in se občasno pojavljale še ponekod v osrednjih krajih in na severu do Koroške. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
8°C | 19°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
7°C | 11°C
sobota, 29.04.2017
4°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Intervju

Intervju z zlato maturantko


SREDNJA ŠOLA, INTERVJU

| |
30.07.2013      16:05
A A

Intervju z zlato maturantko


Anja Cestnik, zlata maturantka


Deli:

Anja Cestnik se je rodila 9.1.1995 v Celju, tako kot njena sestra Alja. Osnovno šolo je obiskovala v Preboldu, Trnavi in Velenju. Z odličnim uspehom  je zaključila OŠ Prebold. Zaradi družinskih razmer se je veliko selila (Prebold, Orla vas, Migojnice, Velenje, Celje,...) in s tem spoznala mnogo različnih okolij, kar je vplivalo na to, da je odrasla v fleksibilno osebo. Srednjo šolo je nadaljevala na I. gimnaziji v Celju jo zaključila z zlato maturo.

 

Povej kaj o sebi, kako bi se ocenila - kot pridno, delovno...?

Sebe ocenjujem kot osebo, ki ve kaj hoče in si prizadevam za uresničitev svojih življenjskih ciljev. Že od malih nog sem ambiciozna in stremim k perfekcionizmu, zato pričakujem od sebe doseganje maksimalnih rezultatov. Na svoji življenjski poti sem že marsikdaj doživela kakšen neuspeh, vendar me to ni ustavilo. Lahko bi rekla, da sem večni optimist. Imam veliko pozitivne energije, ki jo rada delim s svojimi prijatelji. Ti mi v življenju, poleg družine, veliko pomenijo in me spodbujajo.

 

Na priprave za maturo vložila veliko časa? Si pričakovala takšen uspeh?

Že na začetku šolskega leta sem si postavila cilj, da bom postala zlati maturant, saj bi le tako lahko uresničila svoje sanje o študiju medicine. Čeprav mi je to na koncu uspelo in sem pričakovala takšen rezultat, moram priznati, da se nisem prav veliko pripravljala. Najverjetneje pa je moj končni rezultat posledica sprotnega učenja v vseh štirih letih.

 

Kaj ti uspeh na maturi pomeni? - Zlati maturant, zlata prihodnost?

Biti zlati maturant mi pomeni vstopnico za nadaljevanje študija na univerzi. Vendar to še ne pomeni, da bom imela zlato prihodnost, saj bo potrebno še veliko trdega dela in truda. Zlata matura mi pomeni le potrditev za naprej in da sem na pravi poti.

 

Kakšni so tvoji drugi, izven šolski uspehi?

Rada pišem pesmi, ki sem jih tudi predstavila na literarni prireditvi v Hotelu Evropa v Celju lansko leto. Drugače pa raje preživljam svoj prosti čas v družinskem krogu in s prijatelji.

 

Kje boš nadaljevala študij?

Študij bom nadaljevala na Medicinski fakulteti v Mariboru, nameravam pa specializirati pediatrijo.

 

Kakšni so tvoji načrti za prihodnost?

Uspešno končan študij in specializacija, pridobivanje delovnih izkušenj v tujini (predvsem v Afriki, ZDA, VB,...), biti uspešna na svojem področju in potovati po svetu s prijatelji.

 

Slediš kasnemu življenjskemu motu?

Moj življenjski moto se glasi:" Naj bo življenje še tako težko, nikoli ne obupaj in glej v prihodnost s pozitivnostjo."
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Prebold!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!