Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 27.03.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja, ponekod drugod pa vzhodnik ali jugovzhodnik. Proti večeru bo veter ponehal. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 16, na Primorskem do 19 stopinj C.
0°C | 14°C
torek, 28.03.2017
0°C | 20°C
sreda, 29.03.2017
4°C | 21°C
četrtek, 30.03.2017
5°C | 18°C
petek, 31.03.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.3.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
14°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

OTVORITEV SPOMINSKEGA KOTIČKA IN ......


KULTURA

| |
05.11.2015      14:47
A A

OTVORITEV SPOMINSKEGA KOTIČKA IN KNJIGOBEŽNICE KAJETANA KOVIČA NA OSNOVNI ŠOLI POLJČANEOtvoritev spominskega kotička
Otvoritev spominskega kotička
Deli:

V avli Osnovne šole Poljčane smo v sredo, 21. 10. 2015, ob 18. uri odprli spominski kotiček in knjigobežnico Kajetana Koviča. Kovič je otroška leta preživljal v Poljčanah, kjer je zaključil prve tri razrede osnovne šole, zato je prav, da smo ga na simbolni ravni prenesli v šolo; tako nadaljujemo večno stare poti.  Spominski kotiček, in s tem knjigobežnico ob vhodu v šolo, je slovesno odprla  Kovičeva hči Nina Brala skupaj z učencem povezovalcem Gašperjem Bedenikom (odkrila sta fotografijo Kajetana Koviča, umetniško delo Toneta Stojka) ob prisotnosti ravnateljice mag. Francke Mravlje, ki je nagovorila zbrane. Nina Brala je recitirala pesem svojega očeta, namenil jo je posebej njej za bodoča leta: Spominčice. Bila je srečna, ganjena, kot sta bila tudi gosta Ciril Zlobec, Kovičev prijatelj, in Alojz Mesarič, poznavalec Kovičeve družine. Oba sta spregovorila z zanosom in vedrino. Gospa Brala je podarila šoli določene očetove osebne predmete ter nekaj knjig.

V bogatem kulturnem programu, ki so ga napajali Kovičevi izbrani verzi, so nastopili učenci naše šole kot deklamatorji, bralci, pevci, plesalci, domačin recitator, točko pa so pripravili tudi otroci iz vrtca.


Večer je bil popoln, po prireditvi smo se zadržali ob mizah, obujali spomine, prijetno klepetali. Gledalci so bili zadovoljni.


Hvala vsem sodelujočim, mentorjem ter vsem, ki so pomagali pri izvedbi prireditve.

»Križemsvet gredo stopinje /…/ Ena izmed njih je moja.« (Kajetan Kovič)

                                                                                                                                                 Darja Krajnc
Povezave:Ospoljcane
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Osnovna šola Kajetana Koviča Poljčane? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5

Bodite prvi pri oddaji mnenja.