5 KOLAJN ZA OPLOTNIŠKE JUDOISTE

| |
09.01.2016      18:16

Mlajši dečki in deklice U12
Oplotniški judoisti v starostni kategoriji U12 - mlajši dečki in deklice so se v soboto 9. januarja udeležili prvega tekmovanja v letu 2016, 18. Pokala borilnih veščin v Lendavi. Tekmovanje je organiziral Klub borilnih veščin Lendava in šteje za uradno tekmovanje za rang lestvico Judo zveze Slovenije za skupine U12 in U14. Na tekmovanju je nastopilo preko 300 judoistov iz 9 držav.

Oplotniška ekipa je tokrat štela 5 tekmovalcev:
- MAJA MUŠIČ
- KLEMEN ZUPANČIČ
- JAKA LESKOVAR
- URH OGRIZEK
- ŽAN KOSTANJŠEK, in vsak izmed njih je osvojil kolajno.

URH OGRIZEK in JAKA LESKOVAR sta nastopala v kategoriji -38 kg, kjer je bilo 10 tekmovalcev. Vsak po svoji strani sta prišla v finale, kjer pa je Urh bil boljši in osvojil zlato kolajno, Jaka pa srebrno.

ŽAN KOSTANJŠEK je nastopal v kategoriji +55kg, kjer je bilo 8 tekmovalcev. Prepričljivo se je povzpel na najvišjo stopničko.

KLEMEN ZUPANČIČ je nastopal v kategoriji -29kg, kjer so bili 4 tekmovalci in osvojil bronasto kolajno.

MAJA MUŠIČ, je nastopala v kategoriji -30kg, kjer je bilo 7 tekmovalk in osvojila bronasto kolajno.

Glede na to, da je to šele prva tekma v letu 2016 iz katere smo prinesli kar 2 zlati kolajni, 1 srebrno in 2 bronasti, smo upravičeno ponosni na naše judoiste.
Že naslednjo soboto, 16. januarja pa bomo navijali za naše kadete in kadetinje U18 na pokalni tekmi za slovenski pokal  "Pohorski bataljon" v Slovenski Bistrici.