Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
12°C | 15°C
petek, 28.04.2017
7°C | 13°C
sobota, 29.04.2017
4°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
6°C | 16°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Predstavitev Kinološkega društva za reševalne ......


OSNOVNA ŠOLA, DRUŠTVA

| |
11.03.2015      18:40
A A

Predstavitev Kinološkega društva za reševalne pse Maribor


"REŠEVALCI Z MRZLIMI SMRČKI" iščejo, pomagajo in rešujejo.


Deli:

Predstavitev Kinološkega društva za reševalne pse Maribor

 

Kinološko društvo za reševalne pse REPS Maribor je bilo ustanovljeno leta 1997. Njegova osnovna dejavnost je šolanje psov v iskalno reševalne namene, to je iskanje pogrešanih oseb v naravi, iskanje zasutih pod ruševinami in snežnimi plazovi ter iskanje ponesrečenih v vodi. Za delo imamo usposobljenih 12 vodnikov z reševalnimi psi. Ustrezno verificirano usposobljenost smo si pridobili pri Kinološki zvezi Slovenije ter pri Zvezi društev in klubov vodnikov reševalnih psov Slovenije, katerih člani smo, posredno pa tudi preko tekmovalne dejavnosti pri mednarodni organizaciji vodnikov reševalnih psov. Tekmovali smo tudi na svetovnih prvenstvih, na katerih je naša vodja programa  dosegla lepe rezultate. Smo tudi soustanovitelji Zveze reševalnih društvenih organizacij Slovenije za mednarodno sodelovanje in zveze NASSAR ter smo člani mednarodne zveze reševalnih psov IRO. Ministrstvo za zdravje nam je leta 2006 podelilo tudi status humanitarne organizacije. Naši vodniki reševalnih psov so teoretično usposobljeni iz znanj: nevarnosti v gorah, teorije iz ruševin, prvi pomoči ponesrečencu, veterinarski prvi pomoči ponesrečeni živali, radijskih zvezah, orientaciji na terenu in reševanje na vrvni tehniki. Osnovna priprava tima (vodnika in psa) zahteva, da sta štirinožec in njegov vodnik navezan eden na drugega in si medsebojno zaupata. Pes mora pri treningu zanesljivo in varno premagovati razne ovire, kot je hoja po lestvi in zibajoči se gredi, skozi tunel, preko gugalnice ipd. Zato pa sta osnovna pogoja tudi poslušnost in vodljivost na daljavo. Velika naravna danost psov sta izreden voh in sluh, ki ga usmerita v želene aktivnosti, ko jih šolamo za iskanje pogrešanih oseb. Za to delo je potrebna tudi reševalna oprema za lažje in težje primere, kot so ustrezna radijska postaja in GPS-si, prikolica za prevoz psov, primerna obleka in obutev, oprtnice in vodila za pse in ostala drobna oprema.  

 

Kinološko društvo REPS deluje pod sloganom: »ISKATI, POMAGATI IN REŠEVATI«.

 

Za občane lokalnih skupnosti se po dogovoru lahko predstavimo na predstavitvah in sodelujemo na raznih prireditvah (Art Kamp v okviru prireditev Lent, na regijskih tekmovanjih CZ, predstavitvah na OŠ, ipd.), kjer bi lahko izvedli sledeče aktivnosti:

v  predstavili reševalne pse in njihove vodnike ter izvedli kratko predavanje o delu društva,

v  organizirali razstavo slik in delovne opreme na temo »REŠEVALCI Z MRZLIMI SMRČKI«,

v  prikazali kratki film na temo iskanja in reševanja,

v  prikazali iskanje in reševanje pogrešanih oseb v naravi, 

ozaveščili občane za uporabo intervencijskega telefona v primeru nesreče ali pogrešanja osebe.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KINOLOŠKO DRUŠTVO ZA REŠEVALNE PSE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KINOLOŠKO DRUŠTVO ZA REŠEVALNE PSE
KINOLOŠKO DRUŠTVO ZA REŠEVALNE PSE
BEZJAKOVA ULICA 151
Tel:(02) 320 11 70
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
04.05.2017 | Kultura
ZAGOVORNIK – GLAS OTROKA
06.05.201 | Ostalo
MERJENJE KRVNEGA TLAKA IN KRVNIH SUBSTANC
06.05.201 | Družabni dogodki
Čistilna akcija
06.05.2017 | Šport
12. POKAL OBČINE OPLOTNICA - KARATE TURNIR
27.04.2017 | Kultura
Svečanost ob dnevu upora proti okupatorju
04.05.2017 | Kultura
ZAGOVORNIK – GLAS OTROKA
06.05.201 | Ostalo
MERJENJE KRVNEGA TLAKA IN KRVNIH SUBSTANC
06.05.201 | Družabni dogodki
Čistilna akcija
06.05.2017 | Šport
12. POKAL OBČINE OPLOTNICA - KARATE TURNIR

Bodite prvi pri oddaji mnenja.