Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo na Primorskem od zahoda oblačnost povečala. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, na Primorskem do 8 stopinj C.
10°C | 21°C
sreda, 26.04.2017
12°C | 22°C
četrtek, 27.04.2017
11°C | 14°C
petek, 28.04.2017
4°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Tudi Oplotničani smo počastili spomin na ......


KULTURA

| |
09.01.2017      12:02
A A

Tudi Oplotničani smo počastili spomin na Pohorski bataljonDeli:

V soboto, 7. 1. 2017, smo se Oplotničani, bilo nas je približno 50, udeležili spominske slovesnosti pri Treh žebljih nad Osankarico. Z njo smo udeleženci 6 sosednjih občin počastili 74-letnico poslednjega boja Pohorskega bataljona.
Sodelovala je tudi Slovenska vojska in pri organizaciji kulturnega programa Zavod za kulturo Slovenska Bistrica. Sam kulturni program je izvedla OŠ Pohorski odred Slovenska Bistrica. Med udeleženci pohoda so bili tudi ministri in evropski poslanci. Glavni govornik, minister za kulturo,Tone Peršak, je v kratkem , a sporočilnem govoru, poudaril, da verjame, da bi Slovenci, če bi bilo potrebno, ponovno strnili vrste in v, za narod odločilnem trenutku, znali pravilno in odločno ukrepati, kot so to storili v času NOB in leta 1991. Oplotničani smo ob tej priložnosti sodelovali kot polagalci vencev, kar so storili  predstavniki občine in šole.
Kljub hudemu mrazu, ki je razpolovil število udeležencev pohoda, smo lahko med obiskovalci Treh žebljev- kraja, poimenovanega tudi kot prostor "mitskega boja in spomina" videli veliko mladih , kar je za ohranjanje spomina na poslednji boj " za obstati in ostati" nadvse pomembno.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZDRUŽENJE BORCEV ZA VREDNOTE NARODNOOSVOBODILNEGA BOJA OPLOTNICA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.04.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.