Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.01.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Po nekaterih kotlinah bo nastala megla. Burja na Primorskem bo slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -14 do -9, ob morju ter ponekod v Vipavski dolini okoli -2 stopinji C.
-15°C | 2°C
nedelja, 22.01.2017
-10°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-9°C | 2°C
torek, 24.01.2017
-12°C | -1°C
sreda, 25.01.2017
-11°C | 2°C
Opozorila
Petek, 20.1.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
-15°C
2°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Uspeh plavalcev invalidov v Italiji


ŠPORT

| |
19.11.2015      15:27
A A

Uspeh plavalcev invalidov v ItalijiDeli:

Delfinčki plavali na najpomembnejših tekmovanjih v Evropi in Sloveniji

 

V Loanu, v Italiji, so se Alen Šoster, Tjaša Lenko in Urban Goltnik, ki je doma v Nazarjah,  udeležili odprtega evropskega prvenstva v plavanju za osebe z Downovim sindromom. Slovenija je na tovrstnih tekmovanjih bila prvič zastopana z omenjeno ekipo. Vsi trije so dobro premagali svoj evropski krst.

V svojih skupinah so se uvrstili in prejeli medalje:  Urban Goltnik je bil 3. na 50 m prsno in 50 m kravl, Alen Šoster prvo mesto na 50 m kravl, 2. mesto na 200 m in na 25 m kravl, Tjaša Lenko je bila tretja na 25 in50 m delfin. 

Trenerka Katarina Praznik, ki je ekipo spremljala, je ob tem povedala: »Daleč najboljši so bili domačini, zatem Angleži, Francozi in Portugalci. Poleg evropskih držav so tekmovali tudi plavalci iz Avstralije, Mehike, Brazilije in Južne Afrike. Prva udeležba plavalcev, ki trenirajo v Velenju, kot najhitrejših v Sloveniji, na tako močnem mednarodnem prvenstvu je pokazala, da moramo v Sloveniji še veliko narediti na področju ukvarjanja s športom invalidov, tako mlajših kot starejših. Le-to je zanje pomembna dejavnost, ki vodi k boljšemu zdravstvenemu stanju, socializaciji in psihofizičnemu razvoju.«
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Nazarje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!