Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.10.2016

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo pretežno oblačno ali megleno. Na Primorskem bo še pihala povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, v alpskih dolinah malo pod 0 stopinj C.
4°C | 15°C
sobota, 29.10.2016
2°C | 17°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 15°C
ponedeljek, 31.10.2016
7°C | 14°C
torek, 01.11.2016
2°C | 10°C
Opozorila
Četrtek, 27.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Uspeh plavalcev invalidov v Italiji


ŠPORT

| |
19.11.2015      15:27
A A

Uspeh plavalcev invalidov v ItalijiDeli:

Delfinčki plavali na najpomembnejših tekmovanjih v Evropi in Sloveniji

 

V Loanu, v Italiji, so se Alen Šoster, Tjaša Lenko in Urban Goltnik, ki je doma v Nazarjah,  udeležili odprtega evropskega prvenstva v plavanju za osebe z Downovim sindromom. Slovenija je na tovrstnih tekmovanjih bila prvič zastopana z omenjeno ekipo. Vsi trije so dobro premagali svoj evropski krst.

V svojih skupinah so se uvrstili in prejeli medalje:  Urban Goltnik je bil 3. na 50 m prsno in 50 m kravl, Alen Šoster prvo mesto na 50 m kravl, 2. mesto na 200 m in na 25 m kravl, Tjaša Lenko je bila tretja na 25 in50 m delfin. 

Trenerka Katarina Praznik, ki je ekipo spremljala, je ob tem povedala: »Daleč najboljši so bili domačini, zatem Angleži, Francozi in Portugalci. Poleg evropskih držav so tekmovali tudi plavalci iz Avstralije, Mehike, Brazilije in Južne Afrike. Prva udeležba plavalcev, ki trenirajo v Velenju, kot najhitrejših v Sloveniji, na tako močnem mednarodnem prvenstvu je pokazala, da moramo v Sloveniji še veliko narediti na področju ukvarjanja s športom invalidov, tako mlajših kot starejših. Le-to je zanje pomembna dejavnost, ki vodi k boljšemu zdravstvenemu stanju, socializaciji in psihofizičnemu razvoju.«

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Nazarje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!