Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno. Zjutraj bo še pihala močna burja, ki pa bo čez dan počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-10°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-16°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | 2°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-7°C | 5°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 5h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-10°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Svetovni dan Hospica tudi v Nazarjah


PROSTOVOLJSTVO

| |
03.11.2015      8:58
A A

Svetovni dan Hospica tudi v Nazarjahstojnica z materialom
stojnica z materialom
Deli:

 

V območnem odboru Velenje smo se letos odločili, da pripravimo praznovanje svetovnega dneva Hospica tudi v Zgornji Savinjski dolini. Med številnimi možnostmi smo se odločili za občino Nazarje, kjer imajo Bohačev toplar, kozolec pod katerim se vsako soboto odvija kmečka tržnica. Ob trgovanju z domačimi izdelki pripravijo tudi razne popestritvene dejavnosti za širšo javnost in prijetno druženje s krajani. V bližini je hrib s samostanom, okoli njega pa  pešpot, ki se nadaljuje do bližnjega Mozirskega gaja ter nazaj v Nazarje, kamor smo se podali. Naš dogodek so popestrili  tudi gobarji iz gobarskega društva Ajdovec iz Gornjega Grada in pevke Pušeljc. K sodelovanju smo povabili kantavtorko Slavico Tesovnik, ki je izvedla nekaj svojih avtorskih pesmi. Ob prijetnem druženju in kramljanju s krajani ter ob ubranem petju ljudskih pevk in nežnem zvenu kitare smo kar pozabili na čas. Ob tej priložnosti se nam je pridružil tudi nazarski župan. Počasi smo krenili okoli samostanskega hriba in prijetno kramljali in opazovali okolico. Sonce nas je ogrelo in nas popeljalo v jesenski čas. Za konec nam je Slavica še zaigrala in recitirala nekaj pesmi, na kar smo zapustili prijetni kotiček, polni duha in topline.

Za pomoč pri organizaciji se zahvaljujemo koordinatorki ponudnikov  Bohačevega toplarja  Anici Bider ter ostalim prostovoljkam, ki so pripravile domače dobrote.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Hospic območni odbor Velenje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!