Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
0°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
3°C | 12°C
četrtek, 02.03.2017
-2°C | 14°C
petek, 03.03.2017
2°C | 12°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 11h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
0°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Svetovni dan Hospica tudi v Nazarjah


PROSTOVOLJSTVO

| |
03.11.2015      8:58
A A

Svetovni dan Hospica tudi v Nazarjahstojnica z materialom
stojnica z materialom
Deli:

 

V območnem odboru Velenje smo se letos odločili, da pripravimo praznovanje svetovnega dneva Hospica tudi v Zgornji Savinjski dolini. Med številnimi možnostmi smo se odločili za občino Nazarje, kjer imajo Bohačev toplar, kozolec pod katerim se vsako soboto odvija kmečka tržnica. Ob trgovanju z domačimi izdelki pripravijo tudi razne popestritvene dejavnosti za širšo javnost in prijetno druženje s krajani. V bližini je hrib s samostanom, okoli njega pa  pešpot, ki se nadaljuje do bližnjega Mozirskega gaja ter nazaj v Nazarje, kamor smo se podali. Naš dogodek so popestrili  tudi gobarji iz gobarskega društva Ajdovec iz Gornjega Grada in pevke Pušeljc. K sodelovanju smo povabili kantavtorko Slavico Tesovnik, ki je izvedla nekaj svojih avtorskih pesmi. Ob prijetnem druženju in kramljanju s krajani ter ob ubranem petju ljudskih pevk in nežnem zvenu kitare smo kar pozabili na čas. Ob tej priložnosti se nam je pridružil tudi nazarski župan. Počasi smo krenili okoli samostanskega hriba in prijetno kramljali in opazovali okolico. Sonce nas je ogrelo in nas popeljalo v jesenski čas. Za konec nam je Slavica še zaigrala in recitirala nekaj pesmi, na kar smo zapustili prijetni kotiček, polni duha in topline.

Za pomoč pri organizaciji se zahvaljujemo koordinatorki ponudnikov  Bohačevega toplarja  Anici Bider ter ostalim prostovoljkam, ki so pripravile domače dobrote.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Hospic območni odbor Velenje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Hospic območni odbor Velenje
Hospic območni odbor Velenje
Vodnikova cesta 1
Tel:(03) 587 63 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 28 1 2 3 4 5 6 7 8 9
28.02.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.