Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

oblačno
Popoldne bo na Primorskem deloma sončno. Drugod bo pretežno oblačno, še bodo krajevne padavine, deloma plohe, ki bodo bolj pogoste na severu države. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem zmerna burja. Temperature bodo od 9 do 16, na Primorskem do 22 stopinj C.
11°C | 16°C
četrtek, 27.10.2016
8°C | 14°C
petek, 28.10.2016
3°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
3°C | 19°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 16°C
Opozorila
Sreda, 26.10.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

OBELEŽILI MEDNARODNI DAN GOZDOV 2015


DRUŠTVA

| |
22.03.2015      20:28
A A

OBELEŽILI MEDNARODNI DAN GOZDOV 2015


Generalna skupščina Organizacije združenih narodov (OZN) je 21. marec razglasila za mednarodni dan gozdov. Razglasila ga je na podlagi mednarodnega leta gozdov leta 2011. Letos ga obeležujemo tretjič.


Deli:

Gozdarji Savinjskega gozdarskega društva (SAGD) in Zavoda za gozdove Slovenije (ZGS), OE Nazarje so letošnji mednarodni dan gozdov obeležili s predavanjem dr. Huberta Potočnika o potovanju volka Slavca.

 

Predavatelj je na zanimiv in slikovit način predstavil projekt SLOWOLF in biologijo volka ter pot mladega volka, ki so ga spremljali s telemetrsko ovratnico, ko je izpod Slavnika preko osrednje Slovenije in Avstrije preko Alp prispel v Italijo in se ustalil na planoti nad Verono, kjer je z volkuljo Julijo, ki je na isti kraj prispela iz zahoda, ustvaril nov trop.

 

Poslušalci so izvedeli, kakšno je stanje populacije volkov v Sloveniji in tudi širše, kakšne je življenje volkov in kako obravnavati ter uravnavati sobivanje volka in človeka v našem prostoru.

 

Posebnost predavanja je bilo vsekakor oponašanje volčjega tuljenja, s katerim izvajajo enega od načinov preverjanja stanja populacije volkov.

 

S svojo enourno predstavitvijo je predavatelj močno pritegnil občinstvo, ki mu je po predavanju postavilo cel niz vprašanj. Tako je dogodek trajal skupaj kar dve uri.

 

 

 

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZGS Območna enota Nazarje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!