Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-10°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-13°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-12°C | 2°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | 5°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-10°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Miklavž obiskal varovance nazarskega VDC


OBČINSKE

| |
10.12.2015      19:06
A A

Miklavž obiskal varovance nazarskega VDCDeli:

Od kar se je v Nazarje pred par leti preselila enota Varstveno delovnega centra, je sodelovanje med zaposlenimi, varovanci in Občino Nazarje na visoki ravni. Občina tudi poskrbi, da nazarsko enoto VDC  Vrba obišče prvi od treh dobrih decembrskih mož, sv. Miklavž. To se je letos zgodilo v ponedeljek, 7. decembra, ko  je Miklavža na obisku spremljal tudi župan Občine Nazarje Matej Pečovnik.

Zbrali so se na slovesnem kosilu v gostišču Prodnik, potem, ko so si v lepem sončnem vremenu privoščili še krepilen in razvedrilen sprehod. Vendar, kot so povedali županu, na sprehodu Miklavža niso srečali, zato ga je ta šel iskat in ga tudi našel. Sveti mož pa ni prišel prazen, s seboj je imel koš z darili. Kot je povedal,  je zvedel, da so bili prav vsi, ki so sedaj sedeli za skupno mizo, celo leto pridni, zato s seboj ni pripeljal parkeljcev niti ni prinesel šib.

Še posebej lepo je bilo, da je Miklavž poznal po imenu vsakega od varovancev, vedel, kaj ta rad počne in s čim se ukvarja, kar je med varovanci zbudilo nemalo veselja in začudenja. Z veseljem, pa nekateri z več ali manj zadrege, so odgovarjali na vprašanja svetega moža. Ta pa je vsakemu podaril priročen nahrbtnik, ki bo prišel prav na sprehodih in poteh, ki jih v centu redno pripravljajo za zdravje in boljše počutje varovancev.

Potem, ko so vsi prisotni obljubili, da se bodo poskušali še poboljšati, je še Miklavž obljubil, da jih obišče tudi prihodnje leto.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Nazarje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!