Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 29.03.2017

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Na Primorskem bo prehodno zapihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 25 stopinj C.
-2°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
3°C | 21°C
petek, 31.03.2017
5°C | 22°C
sobota, 01.04.2017
4°C | 23°C
nedelja, 02.04.2017
3°C | 22°C
Opozorila
Sreda, 29.3.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
23°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Miklavž obiskal varovance nazarskega VDC


OBČINSKE

| |
10.12.2015      19:06
A A

Miklavž obiskal varovance nazarskega VDCDeli:

Od kar se je v Nazarje pred par leti preselila enota Varstveno delovnega centra, je sodelovanje med zaposlenimi, varovanci in Občino Nazarje na visoki ravni. Občina tudi poskrbi, da nazarsko enoto VDC  Vrba obišče prvi od treh dobrih decembrskih mož, sv. Miklavž. To se je letos zgodilo v ponedeljek, 7. decembra, ko  je Miklavža na obisku spremljal tudi župan Občine Nazarje Matej Pečovnik.

Zbrali so se na slovesnem kosilu v gostišču Prodnik, potem, ko so si v lepem sončnem vremenu privoščili še krepilen in razvedrilen sprehod. Vendar, kot so povedali županu, na sprehodu Miklavža niso srečali, zato ga je ta šel iskat in ga tudi našel. Sveti mož pa ni prišel prazen, s seboj je imel koš z darili. Kot je povedal,  je zvedel, da so bili prav vsi, ki so sedaj sedeli za skupno mizo, celo leto pridni, zato s seboj ni pripeljal parkeljcev niti ni prinesel šib.

Še posebej lepo je bilo, da je Miklavž poznal po imenu vsakega od varovancev, vedel, kaj ta rad počne in s čim se ukvarja, kar je med varovanci zbudilo nemalo veselja in začudenja. Z veseljem, pa nekateri z več ali manj zadrege, so odgovarjali na vprašanja svetega moža. Ta pa je vsakemu podaril priročen nahrbtnik, ki bo prišel prav na sprehodih in poteh, ki jih v centu redno pripravljajo za zdravje in boljše počutje varovancev.

Potem, ko so vsi prisotni obljubili, da se bodo poskušali še poboljšati, je še Miklavž obljubil, da jih obišče tudi prihodnje leto.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Nazarje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!