Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.01.2017

pretežno jasno
Popoldne bo nad okoli 900 m nad morjem ter na Koroškem in Primorskem pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja, ki se bo proti večeru krepila. Drugod bo večinoma oblačno ali megleno, predvsem na jugu in vzhodu bo občasno rahlo snežilo. Najvišje dnevne temperature bodo od -7 do 0, na Primorskem do okoli 10 stopinj C.
-10°C | -2°C
sreda, 25.01.2017
-10°C | -2°C
četrtek, 26.01.2017
-10°C | 0°C
petek, 27.01.2017
-9°C | 0°C
sobota, 28.01.2017
-12°C | 6°C
Opozorila
Torek, 24.1.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-10°C
-2°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Družabno srečanje za starejše krajane


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
22.10.2015      16:58
A A

Družabno srečanje za starejše krajaneDeli:

V mesecu oktobru praznuje svoj praznik Krajevna skupnost Šmartno ob Dreti, to je ena od treh krajevnih skupnosti v občini Nazarje. Med drugimi dogodki pripravijo tudi srečanje, namenjeno krajanom, starejšim od 70 let. Dogodek skupaj organizirata tamkajšnji odbor krajevne skupnosti in odbor Rdečega križa.

Letošnje srečanje se je odvijalo v sredo, 14. oktobra. Pričelo se je z mašo v farni cerkvi sv. Martina, nadaljevalo pa v večnamenskem prostoru podružnične osnovne šole. Učiteljice in učenci ter vzgojiteljice in malčki iz vrtca so pripravili prikupen kulturno-zabavni program. Prisotne, med katerimi so bili tudi župan Občine Nazarje Matej Pečovnik, ravnateljica Osnovne šole Nazarje Vesna Lešnik in domači župnik Ivan Šelih, je nagovorila predsednica krajevnega odbora Olga Obojnik.

V nagovoru je poudarila, da je s starejšimi ljudmi treba ravnati spoštljivo, z dobroto in razumevanjem ter se jim poskušati prilagajati. Na koncu sta skupaj z enim od učencev najstarejšemu krajanu, to je že vrsto let Štefan Farkaš, podarila šopek in mu voščila še mnogo zdravih let.

Med svojimi sosedi, prijatelji in znanci so se nato starejši v razgibanem vzdušju zadržali še nekaj časa. Za marsikoga med njimi je to ena redkih priložnosti, ko se lahko sreča s svojimi vrstniki. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Nazarje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!