Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

delno oblačno
Ponoči bo v vzhodni Sloveniji pretežno jasno, drugod pa zmerno do pretežno oblačno. Predvsem ponekod na severozahodu bo lahko občasno rahlo deževalo. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 stopinj C.
8°C | 20°C
sreda, 26.04.2017
7°C | 19°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 17°C
petek, 28.04.2017
4°C | 13°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Ilustracije Mladena Melanška na ogled v ......


DRUŠTVA, UMETNOST

| |
17.02.2016      21:45
A A

Ilustracije Mladena Melanška na ogled v Jakijevi hiši – Galeriji NazarjeDeli:

Jakijeva hiša – Galerija Nazarje, 12. 02. 2016 - Žalski ilustrator Mladen Melanšek, ki kot ilustrator deluje že od leta 1988, se je v svoji slikarski karieri posvečal različnim tehnikam – od akvarela, suhih barvic, kaligrafije, airbrush-a in še drugih, v zadnjem obdobju pa je naklonjen predvsem digitalni tehniki. V svoji bogati karieri je ilustriral že več knjig, tako strokovnih, kot lepopisnih, zadnjih 15 let pa predvsem otroških pravljic. Njegove so  ilustracije različnih slovenskih blagovnih znamk, uveljavil pa se je tudi kot avtor mnogih komičnih portretov, prav tako mu je blizu tudi stripovska risba. Melanškovi stripi so bili objavljeni v Mladini in v zbirki »Slovenski klasiki v stripu«.  Njegova je tudi naslovnica kasete skupine Neron iz začetka 80-tih. Za svoje ilustracije je prejel Savinovo priznanje.

V Jakijevi hiši – Galeriji Nazarje, do konca meseca februarja razstavlja ilustracije otroških pravljic, predvsem svojega prvenca, Polhca Poldija, ki je v celoti njegovo delo – tako pravljica kot ilustracije. V pravljici nastopajo precej nenavadne živali iz gozda, od divjega prašička, šoje, polhca, ki je tudi glavni junak in še mnogih drugih, zanimivih likov. Mladen Melanšek je zaupal, da so ilustracije nastajale celih sedem mesecev in da je na svojo pravljico zelo ponosen. Pravi tudi, da se v njegovi pravljici polhec Poldi sooča z različnimi strahovi, a na koncu ugotovi, da čisto brez razloga; razmišlja pa tudi o nadaljevanju pravljice, saj je njegova prva doživela zelo pozitiven odziv, le da se bo glavni junak v nadaljevanju ubadal predvsem s tem, kako obdariti polhico za rojstni dan. Na dan otvoritve razstave Mladena Melanška je za kulturno-glasbeno popestritev dogodka poskrbela Zala Gluk, tretješolka z Ljubnega ob Savinji, ki svoje znanje kitare že drugo leto pridno izpopolnjuje v Glasbeni šoli Nazarje, letos pod mentorstvom Alena Garagića. Pripravlja se tudi na tekmovanje Dnevi kitare Krško, ki bo v mesecu aprilu.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Nazarje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!