Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 26.02.2017

pretežno oblačno
Danes bo sprva precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah nastala megla. Burja na Primorskem bo v jutranjih urah večinoma ponehala. Čez dan se bo od severa postopno navlekla koprenasta oblačnost, ki bo proti večeru vse gostejša. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, ponekod na Notranjskem, Kočevskem in Gorenjskem do okoli -10, najvišje dnevne od 7 do 13 stopinj C.
-5°C | 9°C
ponedeljek, 27.02.2017
-3°C | 13°C
torek, 28.02.2017
3°C | 10°C
sreda, 01.03.2017
2°C | 11°C
četrtek, 02.03.2017
-2°C | 13°C
Opozorila
Nedelja, 26.2.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
9°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Moj prvi vzpon na Triglav


ŠPORT

| |
08.11.2011      17:13
A A

Moj prvi vzpon na Triglav



Deli:

 Z dedekom sva izbrala  planinsko pot  po alpski  dolini  »Kot« .

Pot mi je bila zelo všeč.  Ni bila pretežka.  Sprva se počasi vzpenja skozi gozd.  Ko pa prideš višje , je bolj strmo in vedno več skal . Pogled je bil zelo lep na ogromno skalnato goro  Rjavino  in Vrbanove špice , večkrat sva morala čez snežišča, na katerih sem se drsal in vpisal svoje ime .največje presenečenje pa je bila čreda  šestih gamsov. Prvi  naju je opazil vodja , ki je bil na straži.  Sprožil je proti nama kamenje ter s piskom opozoril ostale .  Vendar niso bili plašni . Povsem sva se jim lahko približala. Najbolj všeč mi je bil mladi , še zelo majhen gams  z mamo.  Poimenoval sem ga kar  po moji sestrici Sari.

Ne   vem  kdaj sva dospela do Staničeve koče , kjer sva prenočila.

Drugi dan  sva počasi  nadaljevala pot  proti Kredarici in naprej . Tu  pa je postala pot že precej bolj zahtevna. Dedek   me je navezal na vrv in me tako varoval .  Zelo prav  so mi  prišle  izkušnje , ki sem  si  jih pridobil  že  na Peci in Raduhi.

Na vrhu triglava  je  ob stolpu   visela  slovenska  zastava .  Izvedela  sva  , da je  ta dan  obletnica  postavitve  Aljaževega stolpa  , 7. Avgust  1895 .

bilo  je  zelo veliko ljudi . Počakala sva   še  na  babico , mamo , ata  in Vesno , ki so zjutraj zgodaj krenili od doma .

Ker  sem bil pred  atom na vrhu ,  sem  ga lahko jaz krstil.

Med  vračanjem  so  me   vsi planinci pozdravljali in čestitali za  uspeh.

ob  vrnitvi  na Staničevo kočo , kjer  sem še  enkrat prespal ,  sem  bil  malo utrujen ,   vendar  srečen  in ponosen  .  Prijazna kuharica na koči , je  samo  za  mene spekla  palačinke  namazane s  čokolado.

zapomnil  si  bom  svoj  prvi  pohod  na našo najvišjo  goro.  Podaril  sem  ga  dedeku  za  60-ti  rojstni dan .

 

Triglav 07.08.2009                                               Anže  Izak   2b. Oš Muta




Povezave:www.pzs.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Muta!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!



Bodite prvi pri oddaji mnenja.