Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

delno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Čez dan bo pihal veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do 20 stopinj.
-1°C | 17°C
ponedeljek, 01.05.2017
1°C | 19°C
torek, 02.05.2017
6°C | 19°C
sreda, 03.05.2017
7°C | 19°C
četrtek, 04.05.2017
5°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 30.4.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
17°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

ODVAJANJE IN ČIŠČENJE ODPADNE VODE V POREČJU ......


OBČINSKE

| |
10.06.2013      13:56
A A

ODVAJANJE IN ČIŠČENJE ODPADNE VODE V POREČJU DRAVE- 3.SKLOPDeli:

Projekt- Odvajanje in čiščenje odpadne vode v porečju reke Drave - Zgornja Drava, Izgradnja kanalizacije v občini Muta in čistilna naprava Muta - Vuzenica"  se bliža koncu. Večina del je že izvedenih. Odpravljajo se napake in pomanjkljivosti. Nekaj del še ni zaključenih. Tako je potrebno dokončati dela na kanalu 1.2 (od centra Spodnje Mute proti Kovačiji), dela na zadrževalnih bazenih ZB1 in ZB2 in zgraditi kanal 3.

Na čistilni napravi Muta - Vuzenica smo že pridobili uporabno dovoljenje za začetek poskusnega obratovanja. Da bomo lahko začeli priključevati stanovanjske objekte na novo zgrajeno kanalizacijo, moramo tudi zanjo pridobiti uporabno dovoljenje. Ocenjujemo, da bo to možno v začetku prihodnjega leta.


Splošni podatki o projektu:

Projekt zajema izgradnjo primarnih kanalizacijskih vodov na območju naselja Zgornje in Spodnje Mute ter Gortine, kakor tudi skupne čistilne naprave Muta – Vuzenica. Gradnja obsega 5,55 km fekalnega voda in 2,34 km tlačnega voda, 3 črpališč, 2 zadrževalnih bazenov in čistilne naprave za 6400 populacijskih enot. Projekt mora biti končan v letu 2015. 

Neto vrednost projekta znaša dobrih 5 mio EUR. Projekt je sofinanciran s strani EU kohezijskega sklada v višini cca. 3,2 mio EUR ter državnega proračuna v višini cca. 0,6 mio EUR. Občino bremeni strošek cca. 1,2 mio EUR. 

Projektant: Hidroinženiring d.o.o. in Hidrosvet d.o.o. iz Ljubljane

Izvajalec projekta: Riko d.o.o. iz Ribnice  in SGP Pomgrad d.d. iz Murske Sobote

Nadzorni inženir: DRI d.o.o. iz Ljubljane

 

 

Predstavljamo vam slikovno gradivo za projekt izgradnja kanalizacije in čistilne naprave v Občini Muta.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Muta!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Bodite prvi pri oddaji mnenja.