Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

delno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
-6°C | -3°C
četrtek, 19.01.2017
-9°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-12°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-10°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-11°C | -1°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 18h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
-6°C
-3°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

KINO NA MUTI


KULTURA, OBČINSKE

| |
25.09.2013      16:24
A A

KINO NA MUTIArhiv Slovenske kinoteke
Arhiv Slovenske kinoteke
Deli:

Se še spomnite kina na Spodnji Muti- stare "kinodvorane"? Slovenska kinoteka vas vabi, da se odzovete na njihovo povabilo in prispevate čimveč informacij, morda tudi gradivo, o kinu na Muti. Več o vsebini projekta v nadaljevanju.

 

Slovenska kinoteka kot edini nacionalni filmski muzej pripravlja pomemben projekt, poimenovan Kino na Slovenskem. V času, ko digitalna reprodukcijska tehnologija zamenjuje analogno, bo evidentirala in raziskala kinematografe na Slovenskem, pri tem popisala filmsko tehniko, zbrala in pridobila čimveč za slovensko filmsko zgodovino pomembnih dokumentov, izvedla obsežno fotografsko dokumentiranje ter zbrala dragocene spomine in pričevanja ljudi, ki so bili povezani s filmom in kinematografijo na Slovenskem.

To jesen bo Kinoteka prišla v našo občino in zato objavljamo poziv in kontaktno osebo, ki ji lahko sporočite svoje spomine ali predate kakršnekoli informacije, povezane s kinemotografijo na Slovenskem.

 

poziv Slovenske kinoteke: zbiramo filmske spomine!

Filmska tehnika, amaterski filmski posnetki, tiskovine (vstopnice, letaki, plakati, filmske revije), spominki, fotografije, filmske igračke, dokumenti, pogodbe, filmski izrezki ... zbiramo vse, kar je pomembnega za zgodovino filma, tudi zgodbe in pričevanja, zato vas prosimo, da nas pokličete in predstavite svoj košček filmske zgodovine.

 

kontaktna oseba: Martin Podrzavnik

tel.: 01 43 42 514

martin.podrzavnik@kinoteka.si

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Muta!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.