Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
8°C | 13°C
sobota, 29.04.2017
2°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
0°C | 17°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 16h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

"Jast" pa vem za eno zgodbo


KULTURA

| |
17.02.2014      10:47
A A

"Jast" pa vem za eno zgodbo


Zgodbe prežemajo naše življenje. Živijo v knjigah, na slikah, fotografijah, glasbi, umetnosti, vsakdanjem življenju. Lahko zabavajo, moralizirajo ali obveščajo. Način pripovedovanja zgodb se je skozi zgodovino in stoletja spreminjal, vendar so zgodbe vedno ohranile eno značilnost: navdihovale so ljudi.


Deli:

Prosto pripovedovanje zgodb je početje, ki človeka spremlja že tisočletja. Je sredstvo za posredovanje zgodbe, vendar je v današnjem času na stranskem tiru. Morda pripovedovana zgodba ni tako veličastna, je pa zato še vedno veličasten njen nosilec – človek. Pripovedovanje je prefinjena oblika komunikacije, ki zahteva pozornost in odziv od poslušalcev. Od pripovedovalca zahteva ustvarjalno moč, smiselno ubesedovati zgodbo in veliko zbranosti.

 

Na pripovedovanje nas pogosto vežejo lepi spomini. Večina se je prvič s pripovedovanjem srečala v domači družini, kjer je prisluhnila čudežnim pravljicam ali zgodbam o starih časih.

V želji, da ne pozabimo na moč besede in da urimo in negujemo pripovedovalske veščine, smo se kulturno-umetniški klub Potovke in kulturno društvo Solčava odločili, da bomo pripravili štiri pripovedovalske tribune, kjer bomo pripovedovali in prisluhnili zgodbam.

 

Vabimo vas, da se nam čez leto pridružite na pripovedovalskih tribunah. Pripovedovalske tribune se bodo naslanjale na teme, ki bodo povezane z ljudskimi prazniki. Začeli bomo v Mozirju, kjer bomo v četrtek, 13. marca, v prostorih galerije pripovedovali zgodbe o gregorjevem, ljubezni in pomladi.

S pripovedovalsko tribuno bomo nadaljevali na Solčavskem v okviru festivala Gorskega lesa. Na kresno noč bomo pripovedovali v Zadrečki dolini, nato pa bomo tribuno prestavili na Solčavsko, kjer bomo septembra pripovedovali na  festivalu ovčje volne „Bicka“.

S pripovedovalskimi tribunami želimo ustvariti naraven in dobrodejen način druženja za vse, ki radi pripovedujejo, ali prisluhnejo zgodbam.

 
Povezave:www.potovke.si/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mozirje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!