Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Danes bo v vzhodnih krajih občasno še nekaj sonca, drugod pa bo večinoma oblačno. Zjutraj bo občasno deževalo na širšem območju Julijskih Alp ter ponekod na Notranjskem in Kočevskem, čez dan se bodo padavine krepile in se občasno pojavljale še ponekod v osrednjih krajih in na severu do Koroške. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
8°C | 19°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
7°C | 11°C
sobota, 29.04.2017
4°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Gostovanje v Maria Saal, Avstrija


KULTURA, OBČINSKE

| |
17.09.2014      19:27
A A

Gostovanje v Maria Saal, AvstrijaDeli:

 

Občina Gornji Grad je od leta 2006 pobratena z občino Maria Saal, ki leži na Gosposvetskem polju v bližini Celovca. Izmenjava izkušenj na vseh področjih je navezala tople stike med prebivalci obeh občin. Predvsem se lahko tu izpostavi kulturno sodelovanje. V letošnjem letu je ob čebelarskem prazniku v Gornjem Gradu gostovala godba iz Maria Saal, obisk pa je prvo septembrsko nedeljo vrnila Godba Zgornje savinjske doline.

 

V Maria Saal poteka na omenjeni vikend tako imenovana Maria Saalska jesen. Prireditev, ki se začne s svečano mašo, se nadaljuje na krajevnem trgu s kulturnim programom. V njem so sodelovali domači nonet, godba ter folklorna skupina. Program pa je obogatila tudi Zgornje savinjska godba. Dogajanje se je nato preselilo na prireditveni prostor. Godbeniki naše doline so se predstavili s polurnim koncertom in navdušili tamkajšnjo poslušalstvo. Stil izvajanja koračnic je pri nas drugačen kot na avstrijskem, zato so še toliko bolj z zanimanjem prisluhnili programu.

 

Pred odhodom domov so si godbeniki ter predstavniki občine Gornji Grad ogledali še koroški muzej na prostem. Gre za prikaz 400 let stare koroške gradbene kulture. V idilično okolje so postavili stare kmečke hiše, kašče, mline. Objekti so opremljeni z vso opremo, ki se je uporabljala v tistih časih.

 

Izmenjava godb je zopet pokazala, da tudi glasba ne pozna meja in nakazuje nadaljnje sodelovanje med obema orkestroma, kakor tudi občinama.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mozirje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!