Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

pretežno jasno
Popoldne bo delno jasno z občasno zmerno oblačnostjo, megla in nizka oblačnost po nižinah se bosta razkrojili. V Prekmurju in deloma na Štajerskem bo zapihal južni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 7 do 12, na Primorskem do okoli 16 stopinj C.
2°C | 13°C
nedelja, 23.10.2016
4°C | 17°C
ponedeljek, 24.10.2016
8°C | 18°C
torek, 25.10.2016
12°C | 22°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
13°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

GOSTJE DRŽAVNEGA SREČANJA HRVAŠKIH GODB


KULTURA, TURIZEM

| |
24.06.2015      9:36
A A

GOSTJE DRŽAVNEGA SREČANJA HRVAŠKIH GODB


Novi Vinodolski je 13.6.2015 gostil 29. srečanje hrvaških pihalnih orkestrov. Skozi celotno pomlad so potekali regijski izbori in v tem poznanem obmorskem letovišču je sodelovalo pet najboljših orkestrov A kategorije. S koncertnim programom obveznih skladb in skladb po lastnem izboru je strokovna komisija izbrala najboljše tri orkestre.


Godbeniki so si ogledali tudi del turistične ponudbe kraja Novi Vinodolski
Godbeniki so si ogledali tudi del turistične ponudbe kraja Novi Vinodolski
Deli:
Javni sklad za ljubiteljsko kulturo Slovenija in Hrvaški sabor kulture zgledno sodelujeta že mnogo let. Plod sodelovanja so tudi izmenjave različnih kulturnih programov. Na tokratnem tekmovanju je Slovenijo kot gost predstavljala Godba Zgornje Savinjske doline. To čast si je pridobila z lansko absolutno zmaga na državnem tekmovanju slovenskih pihalnih orkestrov v prvi težavnostni stopnji.

 

Po ogledu glavnih znamenitostih mesta in okolice v organizaciji tamkajšnje turistične zveze je sledila tonska vaja v kulturnem domu, kjer je tekmovanje potekalo. V vročem dnevu je nato še kako prijala ohladitev v morju. Po končanem tekmovalnem delu hrvaških orkestrov pa koncert. Godba Zgornje Savinske doline je predstavila del lanskega zmagovalnega tekmovalnega programa, od navdušenega občinstva pa se je poslovila s Slovenskimi pozdravi Slavka Avsenika. Celotno prireditev je snemal tudi hrvaški nacionalni radio.

 

Vsekakor je takšno gostovanje za Zgornje savinske godbenike še ena nagrada za vse njihove uspehe v preteklosti in spodbuda za nadaljnje delo.

 

 

Matej Kranjc

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KD GODBA ZGORNJE SAVINJSKE DOLINE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KD GODBA ZGORNJE SAVINJSKE DOLINE
KD GODBA ZGORNJE SAVINJSKE DOLINE
HRIBERNIKOVA 0001
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
23.10.2016 | Kultura
Jonas.
22.10.2016 | Kultura
POROČIL SE BOM S SVOJO ŽENO - komedija
23.10.2016 | Kultura
Jonas.
27.10.2016 | Kultura
Predstavitev monografje Milan Kučan, prvi predsednik

Bodite prvi pri oddaji mnenja.