Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno, ponekod še pretežno oblačno in po nekaterih nižinah zjutraj megleno. Na Primorskem bo proti jutru zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, v Gornjesavski dolini okoli 0 stopinj C.
0°C | 17°C
torek, 01.05.2017
3°C | 18°C
sreda, 02.05.2017
5°C | 18°C
četrtek, 03.05.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Godba fest 2013 v Slovenskih Konjicah


KULTURA

| |
27.06.2013      18:04
A A

Godba fest 2013 v Slovenskih Konjicah


V okviru tradicionalnega Jurjevanja, ki je 20. aprila poteklo v Slovenskih Konjicah, se je že drugo leto zapored odvijal Godba fest.


Godba pred vinsko kletjo
Godba pred vinsko kletjo
Deli:

Letošnje srečanje je bilo še posebej slavnostno, saj konjiška godba praznuje 85-letnico delovanja. Na srečanje je bilo povabljenih pet slovenskih godb ter godba iz sosednje Hrvaške. Med povabljenci je bila tudi naša Godba Zgornje Savinjske doline.

Po prihodu v Konjice smo si ogledali eno največjih in najmodernejših vinskih kleti v tem delu Evrope. Sodobna tehnologija, arhitekturno moderna klet, zlita v osrčje 75 hektarov vinogradov, ter prijazni gostitelji so navdušili vse obiskovalce. Po ogledu kleti smo se peš odpravili do Mestnega trga ter si ogledali obnovljen Stari trg mesta.

V popoldanskem času je sledila povorka vseh gostujočih godb, kateremu pa so sledili krajši promenadni koncerti vseh sodelujočih godb in sicer KUD Pošta Maribor, KD Pihalni orkester občine Šentilj, Prekmurska godba Bakovci, Pihalni orkester Svea Zagorje, KD Pihalni orkester Marezige in DVD Vatrogasna limena glasba Sveti križ-Začretje ter naše godbe. Pod taktirko Tomaža Podlesnika smo pripravili prijeten program koračnic in zabavnih melodij ter poželi močan aplavz poslušalstva ter čestitke ostalih orkestrov.

 Takšna srečanja so priložnost, da se sliši s kakšnim programom se predstavijo orkestri, za navezavo stikov z ostalimi slovenskimi godbami, prav tako pa se združi prijetno glasbeno druženje s spoznavanjem naše dežele. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KD GODBA ZGORNJE SAVINJSKE DOLINE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!