Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

delno oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Proti jutru se bo na Primorskem začela nabirati oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 4, ob morju okoli 9 stopinj C.
5°C | 16°C
torek, 24.10.2016
9°C | 21°C
sreda, 25.10.2016
12°C | 21°C
četrtek, 26.10.2016
13°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
16°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Jaslice v župnijski cerkvi v Mokronogu


KULTURA, VERSKE

| |
28.12.2014      16:01
A A

Jaslice v župnijski cerkvi v Mokronogu


"Odrinite stran vse drugo. Bodite skupaj. Povejte si kaj lepega. Zazrite se v Dete."


Deli:

Tudi letos se župnijska cerkev v Mokronogu ponaša z domiselnimi jaslicami. Te pa kot običajno niso samo paša za oči, ampak v sebi nosijo bogato sporočilo. Že ob prvem pogledu lahko opazimo, da je bilo v izdelavo vloženega veliko truda, saj so poleg svete družine prisotne številne druge figure, ki ponazarjajo različne človekove dejavnosti v času Jezusovega rojstva. Da pa so jaslice nekoliko postavljene tudi v današnji čas, priča nakupovalni voziček sredi njih, poln najlepše zavitih daril. Otroci se zanj niti ne zmenijo, so pa toliko bolj presenečeni odrasli. Gospod župnik je pri praznični maši na sveti večer takole povzel bistvo letošnjih jaslic: "Če hočeš doživeti božič, če hočeš vstopiti v sredo dogajanja, moraš kar nekaj stvari odriniti malo na stran."

 

Jaslice bodo v cerkvi na ogled vse do svečnice, zato prav lepo vabljeni k ogledu. Nekaj utrinkov si lahko ogledate na naslovu http://youtu.be/owTrG-6rfEs.

 

Manca Hočevar

Foto: Matej Jereb

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mokronog-Trebelno!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!