Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.03.2017

delno oblačno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji pretežno oblačno, drugod pa delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. V zahodnih in ponekod v osrednjih krajih se bodo pojavljale manjše krajevne plohe. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 19, v vzhodnih krajih do 23 stopinj.
8°C | 22°C
petek, 24.03.2017
6°C | 22°C
sobota, 25.03.2017
4°C | 19°C
nedelja, 26.03.2017
5°C | 10°C
ponedeljek, 27.03.2017
-1°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 23.3.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Jaslice v župnijski cerkvi v Mokronogu


KULTURA, VERSKE

| |
28.12.2014      16:01
A A

Jaslice v župnijski cerkvi v Mokronogu


"Odrinite stran vse drugo. Bodite skupaj. Povejte si kaj lepega. Zazrite se v Dete."


Deli:

Tudi letos se župnijska cerkev v Mokronogu ponaša z domiselnimi jaslicami. Te pa kot običajno niso samo paša za oči, ampak v sebi nosijo bogato sporočilo. Že ob prvem pogledu lahko opazimo, da je bilo v izdelavo vloženega veliko truda, saj so poleg svete družine prisotne številne druge figure, ki ponazarjajo različne človekove dejavnosti v času Jezusovega rojstva. Da pa so jaslice nekoliko postavljene tudi v današnji čas, priča nakupovalni voziček sredi njih, poln najlepše zavitih daril. Otroci se zanj niti ne zmenijo, so pa toliko bolj presenečeni odrasli. Gospod župnik je pri praznični maši na sveti večer takole povzel bistvo letošnjih jaslic: "Če hočeš doživeti božič, če hočeš vstopiti v sredo dogajanja, moraš kar nekaj stvari odriniti malo na stran."

 

Jaslice bodo v cerkvi na ogled vse do svečnice, zato prav lepo vabljeni k ogledu. Nekaj utrinkov si lahko ogledate na naslovu http://youtu.be/owTrG-6rfEs.

 

Manca Hočevar

Foto: Matej Jereb
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mokronog-Trebelno!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.