Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
11°C | 18°C
petek, 28.04.2017
11°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 16°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
11°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Tekmovanje za zlato Vegovo priznanje


OSNOVNA ŠOLA

| |
22.05.2012      13:47
A A

Tekmovanje za zlato Vegovo priznanjeV učilnicah so tekmovalce pričakala darilca prijaznih donatorjev
V učilnicah so tekmovalce pričakala darilca prijaznih donatorjev
Deli:

Pravijo, da je matematika kraljica znanosti. Če je tako, smo v soboto, 21. 4. 2012, v Osnovni šoli Mokronog gostili kar 75 princev in princes. No, pravzaprav so bili to učenci 7., 8. in 9. razredov iz belokranjskih, dolenjskih ter posavskih osnovnih šol. Ljubezen do matematike, predvsem pa trdo delo in bogato znanje, so jim omogočili uvrstitev na 48. državno tekmovanje iz matematike za zlato Vegovo priznanje.

Tekmovalce so s kratkim kulturnim programom razvedrili učenci osnovne šole ter lutkarici, ki sta svoj glas posodili škratoma Mokronožcema. Uspešne matematike sta nagovorila tudi ravnateljica šole ter župan občine Mokronog-Trebelno.

Po dvournem reševanju nalog so mladi matematiki zadovoljni odhajali domov (tudi zaradi darilc, ki so jih za svoj trud dobili od različnih sponzorjev), hkrati pa v sebi nosili pričakovanja in želje po odličnih rezultatih.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OŠ MOKRONOG? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!