Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 08.12.2016

jasno
Popoldne bo precej jasno z nekaj prosojne koprenaste oblačnosti. Ponekod po nižinah bo še megleno. V višje ležečih krajih se bo krepil zahodni veter, ki pa bo le redkokje segel do nižin. Najvišje dnevne temperature bodo v krajih z dolgotrajno meglo okoli 0, drugod od 5 do 10 stopinj C.
-2°C | 11°C
petek, 09.12.2016
-2°C | 11°C
sobota, 10.12.2016
-2°C | 10°C
nedelja, 11.12.2016
-2°C | 10°C
ponedeljek, 12.12.2016
2°C | 8°C
Opozorila
Četrtek, 8.12.2016 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
11°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Tekmovanje za zlato Vegovo priznanje


OSNOVNA ŠOLA

| |
22.05.2012      13:47
A A

Tekmovanje za zlato Vegovo priznanjeV učilnicah so tekmovalce pričakala darilca prijaznih donatorjev
V učilnicah so tekmovalce pričakala darilca prijaznih donatorjev
Deli:

Pravijo, da je matematika kraljica znanosti. Če je tako, smo v soboto, 21. 4. 2012, v Osnovni šoli Mokronog gostili kar 75 princev in princes. No, pravzaprav so bili to učenci 7., 8. in 9. razredov iz belokranjskih, dolenjskih ter posavskih osnovnih šol. Ljubezen do matematike, predvsem pa trdo delo in bogato znanje, so jim omogočili uvrstitev na 48. državno tekmovanje iz matematike za zlato Vegovo priznanje.

Tekmovalce so s kratkim kulturnim programom razvedrili učenci osnovne šole ter lutkarici, ki sta svoj glas posodili škratoma Mokronožcema. Uspešne matematike sta nagovorila tudi ravnateljica šole ter župan občine Mokronog-Trebelno.

Po dvournem reševanju nalog so mladi matematiki zadovoljni odhajali domov (tudi zaradi darilc, ki so jih za svoj trud dobili od različnih sponzorjev), hkrati pa v sebi nosili pričakovanja in želje po odličnih rezultatih.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OŠ MOKRONOG? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!