Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo zmerno, občasno pretežno oblačno. Popoldne je na zahodu možen občasen rahel dež. Pihati bo začel južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17 stopinj C.
4°C | 17°C
torek, 25.04.2017
8°C | 20°C
sreda, 26.04.2017
10°C | 22°C
četrtek, 27.04.2017
11°C | 17°C
petek, 28.04.2017
5°C | 10°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Avantura na dveh kolesih - Romunija, dežela ......


TURIZEM, SOSED SOSEDU, DOGODKI

| |
28.08.2012      17:12
A A

Avantura na dveh kolesih - Romunija, dežela prelazov, srednjeveških mest in gradov


Besedilo in foto: Mateja Ćirić Jamnik in Robert Gregorčič Transilvanija, neokrnjena narava z gorskimi prelazi, neskončnimi ravninami, strašljivimi srednjeveškimi gradovi, veličastnimi palačami in starodavnimi mesti, dežela z odlično hrano in prijaznimi ljudmi, je zibelka za mite in legende o Drakuli in raj za motoriste.


Cesta
Cesta
Deli:

12 navdušenih motoristov, 7 motorjev, 6 parov, 7 dni potovanja, 2886 prevoženih km, 48 ur čiste vožnje, preko 2000 posnetkov in prečenje 3 držav je statistika, ki smo jo zabeležili v začetku julija 2012 na potovanju po Romuniji. Seveda smo morali v Romunijo preko Hrvaške in Srbije in prav slednja nas je sprejela in gostila res lepo. O Romuniji vse preveč beremo kot o deželi revščine in kriminala. V resnici dežela očara s svojo lepo in neokrnjeno naravo, velikimi mesti in vasicami, ki nas vrnejo v preteklost. Transilvanija pomeni namreč 'onkraj gozdov', ljubiteljem evropske eksotike pa lahko pokaže veliko več od znamenitega gradu strašnega grofa Drakule. Prevozili smo poti osrednje Romunije od zahodnega mesta Timišvara, preko Hundedoare, Deve, Rašnova, Brašova do evropske prestolnice kulture 2007 Sibia. Na poti smo prečili Krpate preko prelazov Transalpina in Transfargarasan, ki sta nas čisto navdušila. Preživeli smo 15 in 37 °C, pripeko in dež, prazen akumulator, kilometre slabih cest... a tudi odlično kulinariko, super hotele, odlično pivo in cene, da bi se preselil v Romunijo.

Po Romuniji smo se potepali Robert in Bojana Gregorčič, Aleš in Erika Udovč, Jože in Suzana Mikec, Olga Medved, Blaž Gorenjc, Janez Malenšek, Valerija Duša, Mateja Ćirić Jamnik in Miloš Ćirić.

Posebej se zahvaljujemo sponzorjema Vini d.o.o, ki nam je natisnil majice in trgovini Loteks Trebnje, ki nam je podarila sponzorske majice.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mokronog-Trebelno!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!