Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

Rokometna zmaga ostala v Mokronogu

ŠPORT, DRUŠTVA

| |
23.03.2012      13:51

Rokometna tekma med veteranskima ekipama Mokronog in Trebnje v prelepi mokronoški športni dvorani je že zaradi sestave ekip obetala bogat športni užitek. Za ekipo Trebnjega so nastopili igralci z izkušnjami v prvi ligi in nekdanji rokometni olimpijec Šavrič, za ekipo Mokronoga pa tudi nekdanji prvoligaški igralci Dvornik, Bregant, Lamovšek, nova člana Zaplotnik in Golob, ki sta doma iz sosednje občine Mirna, ter odlični golman Mikec, Udovč, Kolenc M. in Gregorčič.

Rokometni klub Mokronog

Uvodne minute so potekale v vodstvu gostujoče ekipe 2:5, nato pa smo z uspešno obrambo, nekaj dobrimi obrambami danes odličnega golmana Joca, hitrimi protinapadi, dohiteli tekmeca in na polčasu že prišli v vodstvo 10:8.

V drugi tretjini smo smo nadaljevali z uspešno igro in že vodili z največjo razliko na tekmi 26:14.
V 42 in 43 minuti sta obnovila poškodbe Miha in Borut, tako da smo tekmo zaključili samo s sedmimi igralci, ekipa Trebnjega pa je poskušala v zadnji tretjini z menjavami ostrim tempom, kar jim je tudi delno uspelo, da nekako zmanjšajo razliko, vendar smo z umirjeno igro, z zadnjimi atomi moči pripeljali tekmo v mirno končnico in danes zasluženo zmagali, z rezultatom 34:28.

K zmagi so prispevali tudi navijači, ki so bili naš osmi igralec.

Večer smo zaključili v naših klubskih prostorih, kjer so naše punce pripravile vse, da smo se odlično počutili.

Iskrena hvala! Seveda smo tudi premlevali tekmo, saj smo na igrišču tekmeci za mizo pa veliki prijatelji.
Želimo si še več takih rokometnih večerov, če bi bili taki pogoji leta 1979 ko smo začeli igrat rokomet v Mokronogu, kako bi se že pisala zgodovina?!!?