Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno, ponekod še pretežno oblačno in po nekaterih nižinah zjutraj megleno. Na Primorskem bo proti jutru zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, v Gornjesavski dolini okoli 0 stopinj C.
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 17°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 21°C
sreda, 03.05.2017
9°C | 17°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Študijski obisk skupine turističnih delavcev ......


TURIZEM, OBČINSKE

| |
07.03.2012      21:22
A A

Študijski obisk skupine turističnih delavcev iz Srbije


2. marca je na tridnevni študijski obisk v Slovenijo prispela skupina 23 prekaljenih turističnih delavcev iz Srbije. Prišli so na povabilo slovenskih turističnih vodnikov, ki želijo skozi sistematično delo na prostoru bivših jugoslovanskih republik povečati zanimanje za turistični in izobraževalni obisk Slovenije – razvijajoče se dežele trajnostnega geo turizma.


Deli:

"Slovenija v Evropi postaja vedno bolj prepoznavna in cenjena turistična dežela z dokaj ohranjenimi naravnimi viri, ki so temelj naraščajoči zeleni paradigmi nastajajoče družbe. Zato moramo kot obetajoči turistični biser Evrope, mnogo učinkoviteje kot doslej opozarjati nase, najprej v naši soseščini, tudi na Balkanu. Znano je npr., da srbske turistične agencije vidijo Slovenijo le kot tranzitno deželo, skozi katero njihovi turisti potujejo v zahodno Evropo. In Slovenija na ta način izgublja dragocene priložnosti na pragu lastnega doma...", so zapisali avtorji projekta.

Idejni vodja projekta, ki so ga poimenovali "Spoznajmo Slovenijo - jutri pripeljemo goste iz Srbije", je Leon Šuštaršič, dolgoletni in prekaljeni turistični vodnik. Strokovno potovanje je potekalo v okviru trebanjske agencije Interflash, ki je pred kratkim praznovala 20. obletnico obstoja. Od petka do nedelje so spoznavali Dolenjsko, Belo Krajino in Posavje. Obiskali so še dolenjsko turistično izpostavo na Gorenjskem in se podali tudi na Kozjansko, v Haloze, Maribor in v knežje mesto Celje.

V soboto, 3. marca so obiskali tudi našo občino. Gostitelj je bil župan, skupaj z Društvom podeželskih žena Tavžentroža – KO Mokronog, Društvom vinogradnikov Mokronog in Čebelarskim društvom Trebelno-Mokronog.

Marija Sitar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mokronog-Trebelno!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!