Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-5°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-8°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-6°C | 4°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-5°C
-1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Franc Frelih – PLASTA d. o. o. prejemnik ......


OBČINSKE

| |
07.04.2012      9:59
A A

Franc Frelih – PLASTA d. o. o. prejemnik nagrade Gospodarske zbornice SlovenijeDeli:

Nagrade za izjemne gospodarske in podjetniške dosežke, ki so najstarejša in najprestižnejša tovrstna priznanja v Sloveniji, je GZS letos podelila že štiriinštiridesetič, kot priznanje tistim gospodarstvenikom, ki že vrsto let uspešno vodijo svoja podjetja. Letošnjih nagrajencev je bilo 10, prihajajo pa iz šestih regij in sedmih panog.

Nagrado podeljujejo iz vrst velikih, srednjih in malih družb. Iz vrst srednjih družb je nagrado prejel Franc Frelih, Plasta d. o. o., ki je podjetje ustanovil že leta 1980.

»Danes je podjetje eno največjih slovenskih podjetij za predelavo plastike in vodilni proizvajalec PELD in PEHD regenerata. Z lastnim znanjem, sodobno tehnološko opremo in računalniško podprtimi sistemi izdelujejo različne vrste tehnološko zahtevnih folij in polietilenske, tudi biorazgradljive vreče. Družbo odlikujejo razvojni in finančni rezultati s skoraj trikratno višino dodane vrednosti na zaposlenega v primerjavi s panogo kot tudi nizki stroški dela glede na panogo. Prihodki na zaposlenega so prav tako izrazito visoki kot tudi  dobičkonosnost kapitala in sredstev.  Med ostalimi trgi izvaža podjetje tudi na konkurenčen italijanski trg, kjer dosega povprečno 21 odstotno rast. Okoljska ozaveščenost se odraža v pristopih k varovanju okolja, kot je na primer prevzem in reciklaža ostankov folij od partnerjev, za kar so razvili posebni proizvodni liniji. Podjetje je vključilo tudi evropski projekt PLASTiCE, katerega cilj je identifikacija in odprava omejitev, ki preprečujejo hitrejšo in bolj množično uveljavljanje trajnostnih vrst plastike, predvsem biorazgradljive plastike in plastike na osnovi obnovljivih virov v srednji Evropi. Družbeno odgovornost izkazujejo z vzpodbujanjem kulturnih in športnih dogodkov ter sorodnih akcij v lokalnem okolju,« so zapisali v obrazložitvi nagrade.

Tudi v Mokronogu imamo podjetje, ki je v lasti gospoda Franca Freliha. To je podjetje SEP proizvodnja in storitve d. o. o., ki zaposluje 99 delavcev. Ponosni smo na to.

Gospodu Francu Frelihu izrekamo v imenu Občine Mokronog-Trebelno in vseh njenih občanov iskrene čestitke ob laskavi nagradi in mu želimo uspešno delo še naprej!

Anton MAVER

župan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mokronog-Trebelno!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.