Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo ob morju pretežno jasno. Drugod bo spremenljivo oblačno, nastale bodo krajevne plohe. Na Primorskem bo pihala šibka burja, drugod veter vzhodnih smeri. Temperature bodo od 11 do 16, na Primorskem do okoli 18 stopinj C.
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 20°C
torek, 02.05.2017
7°C | 19°C
sreda, 03.05.2017
9°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Septembra je na sejmu v Mokronogu zadišalo po ......


KULTURA

| |
20.09.2016      7:48
A A

Septembra je na sejmu v Mokronogu zadišalo po kaviDeli:
JSKD OI Trebnje v sodelovanju z Občino Mokronog-Trebelno pripravlja serijo sobotnih sejemskih delavnic. Junija
se je tako že odvila delavnica na kateri so udeležencu izdelovali Mokronožca, zaščitni znak tradicionalne prireditve Kresna noč.
Septembra smo našo delavnico delavnico odeli v jesenske barve. Mentorici Tanja in Živa Dvornik sta pripravili delavnico slikanja s kavo, ki smo jo poimenovali Po kavi diši. Poleg kave so udeleženci delavnice za različne barvne odtenke uporabljali še kurkumo in rdečo papriko. Domiselna uporaba sestavin, ki se najdejo v vsaki kuhinji je obiskovalce navdušila in se bodo tudi doma še preizkušali v tej ustvarjalni tehniki. Poleg otrok so delavnico obiskali tudi odrasli, ki so se opazovali mlade umetnike pri ustvarjanju in se pri tem okrepčali s kavo.

Delavnico je vodila Živa Dvornik. Mlada umetnica iz Mokronoga, ki je pred kratkim dopolnila 18 let je februarja v sklopu Medobčinske občinske proslave občin Mirna, Mokronog-Trebelno, Šentrupert in Trebnje prvič razstavljala svoj umetniški opus v avli UKS Mokronog. Od tam se je razstava selila v avlo CIK Trebnje in na Ekonomsko šolo v Novem mestu, kjer Živa obiskuje program medijski tehnik. Razstava je septembra na ogled na Višji strokovni šoli na Ekonomski šoli v Novem mestu.

Oktobra vas ponovno vabimo na sejemsko delavnico v Mokronog!


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI JSKD OI Trebnje v Občini Mokronog-Trebelno? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!