Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 05.12.2016

delno oblačno
Dopoldne bo povečini zmerno do pretežno oblačno. Na jugovzhodu bodo sprva možne rahle padavine.
-1°C | 5°C
torek, 06.12.2016
2°C | 9°C
sreda, 07.12.2016
-3°C | 5°C
četrtek, 08.12.2016
-3°C | 8°C
petek, 09.12.2016
-1°C | 10°C
Opozorila
Ponedeljek, 5.12.2016 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
5°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Septembra je na sejmu v Mokronogu zadišalo po ......


KULTURA

| |
20.09.2016      7:48
A A

Septembra je na sejmu v Mokronogu zadišalo po kaviDeli:
JSKD OI Trebnje v sodelovanju z Občino Mokronog-Trebelno pripravlja serijo sobotnih sejemskih delavnic. Junija
se je tako že odvila delavnica na kateri so udeležencu izdelovali Mokronožca, zaščitni znak tradicionalne prireditve Kresna noč.
Septembra smo našo delavnico delavnico odeli v jesenske barve. Mentorici Tanja in Živa Dvornik sta pripravili delavnico slikanja s kavo, ki smo jo poimenovali Po kavi diši. Poleg kave so udeleženci delavnice za različne barvne odtenke uporabljali še kurkumo in rdečo papriko. Domiselna uporaba sestavin, ki se najdejo v vsaki kuhinji je obiskovalce navdušila in se bodo tudi doma še preizkušali v tej ustvarjalni tehniki. Poleg otrok so delavnico obiskali tudi odrasli, ki so se opazovali mlade umetnike pri ustvarjanju in se pri tem okrepčali s kavo.

Delavnico je vodila Živa Dvornik. Mlada umetnica iz Mokronoga, ki je pred kratkim dopolnila 18 let je februarja v sklopu Medobčinske občinske proslave občin Mirna, Mokronog-Trebelno, Šentrupert in Trebnje prvič razstavljala svoj umetniški opus v avli UKS Mokronog. Od tam se je razstava selila v avlo CIK Trebnje in na Ekonomsko šolo v Novem mestu, kjer Živa obiskuje program medijski tehnik. Razstava je septembra na ogled na Višji strokovni šoli na Ekonomski šoli v Novem mestu.

Oktobra vas ponovno vabimo na sejemsko delavnico v Mokronog!Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI JSKD OI Trebnje v Občini Mokronog-Trebelno? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!