Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 10.12.2016

jasno
Ponoči bo pretežno jasno, ob morju bo lahko občasno nizka oblačnost, po nižinah v notranjosti bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -2, ob morju in v višjih legah od 2 do 7 stopinj.
-4°C | 12°C
nedelja, 11.12.2016
-2°C | 11°C
ponedeljek, 12.12.2016
1°C | 8°C
torek, 13.12.2016
-1°C | 4°C
Opozorila
Petek, 9.12.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
12°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Likovne ustvarjalnice v Mokronogu


KULTURA

| |
24.11.2011      17:29
A A

Likovne ustvarjalnice v MokronoguMozaik iz raznobarvnih glin
Mozaik iz raznobarvnih glin
Deli:

Letos smo se v likovnih ustvarjalnicah, ki potekajo v prostorih društva upokojencev Mokronog Trebelno drugo leto, lotili mozaika, kar ni tako preprosto. Seveda smo se spoprijeli tudi z drugimi tehnikami, med drugim oblikovanja iz gline. V poletnih mesecih, ko se je naša ustvarjalnica preselila na Križni vrh, smo se poizkusili tudi v slikanju in risanju in sploh ustvarjanju. Julija in avgusta so na Križnem vrhu odvijale »Škratove igralnice« in ustvarjalnice za odrasle. Pogosto je bilo zelo živahno. Najmlajši so pripravili dve gledališki predstavi, po pravljici, ki so jo ustvarili sami. Ob pomoči starejših so se poizkusili tudi v šivanju, pletenju, izdelavi mask in kostumov . Drugi so slikali krajino, tihožitja, se poizkusili na lončarskem vretenu,  vrtenju hula-hupa in pojev, pa tudi jahanju. Skratka: pestro, zanimivo in koristno.

 Z likovnimi ustvarjalnicami za vse generacije nadaljujemo. Srečujemo se vsak petek, od 17 ure naprej v prostorih DU Mokronog.

Če vas mika, da se bi nam pridružili pokličite na tel. 041 694 360 ali enostavno pridite!

Več o dogajanju v škratkovih igralnicah, ki jih bomo zagotovo ponovili,če ne prej pa drugo poletje,  lahko izveste več na http://skratkoveigralnice.co.cc.

 

Vse ustvarjalnice so bile za občane Mokronga in Trebelna brezplačne. Pri izvedbi nas je podprl CIK Trebnje in Občina Mokronog-Trebelno.

 

Zapisala in fotografirala prof.Ana Cajnko

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mokronog-Trebelno!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!