Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo na vzhodu delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem v severozahodni Sloveniji ter na območju Snežnika in Kočevske bo občasno deževalo. Pihal bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13 stopinj C.
12°C | 22°C
četrtek, 27.04.2017
11°C | 20°C
petek, 28.04.2017
10°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 15°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Jej, voli in ljubi


KULTURA, TURIZEM

| |
19.02.2012      22:47
A A

Jej, voli in ljubi


je bila tema letošnjega tradicionalnega pustnega karnevala v Mokronogu, ki je v v sončnem nedeljskem popoldnevu, 19. februarja, zabaval množico obiskovalcev.


foto Stane Rajer
foto Stane Rajer
Deli:

Ob zvokih godbe »Zlobko band« je na čelu povorke brez maske vihral karnevalski prapor, za njim škrat Mokronožec, domiselni škratki iz vrtca Mokronožec, dve skupini šolarjev tukajšnje osnovne šole in podružnične šole Trebelno, v nadaljevanju pa odrasle skupine z bolj ali manj duhovito uglašeni odgovori na naslovno temo. Največ, kar sedem, so jih prispevali članice in člani PGD Mokronog: Politika po mokronoško ali volilni kaos, Nassenfuss leta 2017, Agencija za šport, turizem in vse ostal oz. s kratico AŠTODN, Pirati, Nogometna reprezentanca Nassenfuss, Misija evrovizija Nassenfuss in Protest proti sporazumu ACTA. Vas Sveti Vrh je predstavila Parlamentarni pajkel ali bioreciklažo parlamentar in Štajerski kelder na Dolenjskem. Z dvema idejama se je predstavilo tudi društvo Hrast Tržišče: Mišo Broz in dediščina, ter Investitorji. Turistično društvo Lovrenc iz Rake je prispevek naslovilo s Poroka, iz Krmelja so prišli Knapci, skupina žensk, ki se je za to priložnost zbrala pod dežnikom “Ljubiteljice pustnih dogodivščin” je svoj nastop naslovila s Čarovnice ali stranka dobrih spreobrnjenk – SDS, iz Šmarješki Toplic pa je pripeljal Nemško-francoski vlak.  

Prireditvi sta dali zabavno-satirični pečat tudi voditeljici, sestri Barica Kraljevski in Lučka Dreža.

Karneval je organiziralo Turistično društvo Mokronog, ki mu predseduje prizadevni Alojz Gregorčič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mokronog-Trebelno!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!