Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi.
12°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 18h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Ponoči in jutri bodo predvidoma močneje narasle reke v Posočju, v porečjih Vipave, Savinje in Dravinje ter Sava v srednjem toku. Jutri bo močneje narasla Sava v spodnjem toku. Danes zvečer bo povišano plimovanje morja.
12°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

2. koncert ob ličkanju koruze


KULTURA

| |
23.09.2015      10:26
A A

2. koncert ob ličkanju koruze


Ljudski pevci in godci Trebelnega so uspešno izvedli začrtano prireditev, ki bo zagotovo postala njihova stalnica.


Deli:

 

Na Trebelnem je tamkajšnja sekcija KUD Emil Adamič Mokronog Ljudski pevci s Trebelnega že drugo leto na nedeljsko popoldne organizirala koncert ob ličkanju koruze pri lovskem domu, kjer so pripravili  prijeten kraj dogodka z jesenskimi aranžmaji.  Na "podu" so pripravili delo ličkarjem, ki sta jih povabila gospodar in gospodinja, ki sta poskrbela ob likofu za malico. Mati in še ena soseda sta pletli kito iz ličkanja za predpražnik, soseda sta se ukvarjala z rokodelstvom: eden je pletel košaro, drugi je delal omelo iz ličkanja, da bo gospodinja lahko v peči spekla kruh. Gospodinja je pridno zbirala ličkanje in polnila pernico, da bo prijetno spanje v postelji z "novim polnjenjem".

Dogodek je povezoval Darko Povše, ki se je v dogodek vživel in tako pričaral številni zbrani množici prijetno vzdušje, ki so ga popestrili poleg gostiteljev še drugi pevci, ki so jih povabili v goste: Pevci Lovske zveze Novo mesto, Vaški pevci iz Šentruperta, harmonikarji Vinogradniško-turističnega društva Trebelno, ljudske pevke Šmarjetke – DPŽ Šmarjeta, Ljudski pevci iz Tepanja, Gorički lajkoši iz Društva ljudskih godcev in pevcev ter ljudski pevci iz Boštanja.  V ruženju koruze se je od štirih naključno izbranih tekmovalcev najbolj izkazal župan Občine Mokronog-Trebelno, Anton Maver, ki je bil nad celotnim dogodkom zelo navdušen in se je v nagovoru tudi zahvalil organizatorjem in jim čestital za tako pristen dogodek.

Organizatorjem Ljudski pevci in godci s Trebelnega, katerih vodja je Silva Metelko, je dogodek zelo lepo uspel in prav gotovo bo ob vsestranskem potencialu postal stalnica kulturno etnoloških dogodkov v kraju. Vsa zahvala velja številnim pridnim rokam, ki so v dogodek vložili ne malo dela in tako oživili stare čase, ki niso bili lahki; bili so pa lepi, kot je v izbranih besedah povedal povezovalec dogodka. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mokronog-Trebelno!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!