Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-7°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-9°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 1°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | -1°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 16h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-7°C
-1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Poldki Jevnikar, voščilo za nazaj


KULTURA, KRONIKA

| |
06.10.2011      10:09
A A

Poldki Jevnikar, voščilo za nazajDeli:

Kar mimo ODSEVA je šel rojstni dan naše najstarejše občanke Poldke Jevnikar. Pa ne, da se v uredništvu ne bi spomnili. »Kaj pa je to takega,« se je takrat spretno izgovorila, »če neka Poldka obrne list na stoletnem koledarju in ga nastavi na …pa kaj bi! Veste, gospod Peček, sploh se pa ne spodobi ženskam omenjati koliko so stare, v časopisu pa sploh ne! Kaj ni dovolj, da to še kako same vemo?! Glejte, kozarček ali pet vam ga natočim, pisala pa ne bova nič!« »Škoda, ampak rožo vseeno prinesem,« poizkušam z druge strani. »Rože imam pa rada, ampak fotografije kljub temu ne bo!«

 

In kaj naj potem stori en Mokronajzar, ki se gre nekakšnega amaterskega novinarja? Kaj! Spije kozarček in kljub temu, da ga srbijo prsti, nekaj ur dolgega filmskega pogovora ne zapiše. Tole pisanje je seveda čisto nekaj drugega in mi Poldka ne bo zamerila, posebno še, ker nisem nikjer omenil let. Če pa takole počez rečem dve čez, pa pravzaprav nič ne pove, razen morda tistim, ki se bodo spomnili, da ji je za stoletnico prišel voščit celo nekdanji predsednik države Milan Kučan.

 

Spoštovana in draga gospa Poldka Jevnikar, rožo vam vsekakor prinesem. Enkrat že, saj ne gori voda! Tole pa vzemite kot nekakšno štorasto voščilo za nazaj.

Stane Peček
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mokronog-Trebelno!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.