Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi.
10°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 17°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 21°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 18h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Ponoči in jutri bodo predvidoma močneje narasle reke v Posočju, v porečjih Vipave, Savinje in Dravinje ter Sava v srednjem toku. Jutri bo močneje narasla Sava v spodnjem toku. Danes zvečer bo povišano plimovanje morja.
10°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Dela v Ornuški vasi v polnem teku


PROMET

| |
28.09.2011      18:12
A A

Dela v Ornuški vasi v polnem teku


450-metrski odsek lokalne ceste v Ornuški vasi v Občini Mokronog-Trebelno je podjetje Rekon iz Ivančne Gorice začelo obnavljati v začetku meseca. Naložba je ocenjena na 240.000 evrov.


Dela v Ornuški vasi intenzivno potekajo
Dela v Ornuški vasi intenzivno potekajo
Deli:

Pred približno dvema desetletjema so v Ornuški vasi zgradili cesto, ki jo občina potem, ko so bili spomladi po več kot letu dni pogajanj z lastniki zemljišč ob trasi načrtovane obnove, sklenjeni dogovori, obnavlja.

 

Na javni razpis za izbiro izvajalca del se je javilo pet podjetij. Najcenejši ponudnik je bil hkrati tudi edini, ki je oddal neprimerno in nepopolno vlogo, zato je bil iz nadaljnega postopka izločen, s preostalimi ponudniki pa je občina skladno z Zakonom o javnih naročilih izvedla pogajanje in kot najugodnejšega ponudnika je nato komisija izbrala podjetje Rekon d.o.o. iz Ivančne Gorice.

 

Cesto in križišče bomo uredili celovito, saj želimo zagotoviti večjo varnost predvsem za pešce, med katerimi je najbolj rizična skupina otroci. Upam pa, da bo pri tem država izpolnila svoje obveznosti in da bomo čim prej dobili vsaj del sredstev, ki nam skladno s 23. členom Zakona o financiranju občin, pripada za letošnje leto. Kajti le v tem primeru bomo lahko poravnali stroške, ki z obnovo te ceste nastajajo,“ je pojasnil župan Občine Mokronog-Trebelno Anton Maver.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mokronog-Trebelno!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!